Як давати вазелінове масло кошеняті. вазіліновае масло для кошенят.

Запор - підступна штука, що вражає не тільки людей, а й домашніх тварин. І якщо людина щоб полегшити свій стан, ще може поїсти овочів, кислої капусти або чорносливу, в кішку всі ці продукти навіть насильно запхнути не можна. Ветеринари в таких випадках прописують вазелінове масло. Але як правильно давати його кошеняті?
Вам знадобиться
  • - шприц без голки;
  • - ваги.
Інструкція
1
Зробіть перерву в харчуванні доти, поки тварина не сходить в туалет. Якщо запор триває не перший день, кошеня необхідно потримати на голодній дієті. Буває так, що кішки і самі перестають їсти чи помітно втрачають апетит, але деякі поглинають корм з такою ж охотою, що і в здоровому стані. Пам'ятайте, що безвідходного виробництва не буває. Все, що їсть тварина, обов'язково має виходити назовні, а поки кишечник не має можливості очиститися самостійно, погіршувати ситуацію не варто. Молоко або вода в мисці повинні бути обов'язково.
2
Розрахуйте дозу ліків. Мінімальна кількість вазелінового масла для разової порції - 0,2 кубика на 100 грамів ваги. Щоб відміряти було простіше, скористайтеся шприцом без голки. Один розподіл шприца на 2 кубики приблизно відповідатиме нормі на 100 грамів кошеня. Приготуйтеся до того, що тварина без особливого ентузіазму сприйме процедуру «згодовування» вазелінового масла. Необхідну дозу можна розбити на кілька прийомів.
3
Кращий спосіб нагодувати кошеняти ліками - взяти в руки і швидким впевненим рухом впорснути його прямо в рот зі шприца. Однак вазелінове масло - не вода, тому проковтується кішкою не відразу. Майте на увазі, що якщо ви даєте велика кількість за один прийом, потрібно дати тварині можливість проковтнути його. Слідкуйте, щоб кошеня не почав давитися або захлинатися. Після того як все буде зроблено, промийте шприц і руки і чекайте дві години. Прийом ліки при сильному запорі необхідно повторювати доти, поки кошеня не сходить в туалет.
Зверніть увагу
Якщо кошеня досить важкий і ви розрахували, що потрібно дати йому багато масла, не перестарайтеся. Більше 5 кубиків не рекомендується давати навіть дорослим тваринам. Краще вливайте частіше, але невеликими порціями.
Корисна порада
Вазелінове масло не має чітко вираженого смаку і запаху, тому ви можете спробувати намазати мордочку або лапку кошеняти, щоб він почав його злизувати. Ця процедура менш травматична для котячої психіки і для господаря проходить набагато швидше й легше.