Як збільшити розмір системного диска.

Брак місця на системному розділі жорсткого диска - це досить розповсюджена проблема. Але не кожен знає про те, що збільшити розмір локального диска можна без його форматування.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Знайдіть і скачайте версію програми Paragon Partition Manager, підходящу для роботи спільно з вашою операційною системою. Краще використовувати порівняно нову версію цієї утиліти. Встановіть програму і перезавантажте комп'ютер. Це необхідно для завершення установки певних компонентів і збору відомостей про стан жорстких дисків.
2
Підготуйте розділ жорсткого диска, від якого буде відокремлене вільний простір для розширення системного томи. Видаліть непотрібні файли. Це прискорить процес розподілу місця на дисках. Запустіть Partition Manager і виберіть пункт «Режим досвідчених користувачів» в меню швидкого запуску.
3
У меню, знайдіть і розгорніть вкладку «Майстра». Наведіть курсор на пункт «Додаткові функції» і відкрийте меню «Перерозподіл вільного місця». Вивчіть графічні зображення локальних дисків. Клікніть по системному розділу і натисніть кнопку «Далі».
4
У новому меню встановіть галочки навпроти розділу, який бути донором. В даному випадку можна використовувати відразу декілька локальних дисків. Натисніть кнопку «Далі». Задайте новий розмір для збільшуємо розділу. Оцінити зміни ви можете за допомогою графічного зображення стану дисків. Натисніть кнопку «Далі».
5
У меню, натисніть кнопку «Готово». Перейдіть в меню «Зміни» і виберіть пункт «Застосувати зміни». Дочекайтеся появи нового вікна і виберіть пункт «Перезавантажити зараз». Програма Partition Manager продовжить виконувати процедуру перерозподілу вільного місця в режимі MS-DOS. Даний процес може зайняти досить багато часу. Багато залежить від обраного обсягу від'єднується простору. Ідеальне рішення - запустити дану процедуру на ніч.
Проблема нестачі вільного простору на жорсткому диску знайома багатьом користувачам. Зазвичай в таких випадках просто видаляють непотрібні файли. Але коли мова йде про системний розділі вінчестера, необхідно застосовувати інші методи.
Вам знадобиться
  • - Paragon Partition Manager.
Інструкція
1
Для збільшення обсягу системного розділу жорсткого диска без його форматування необхідно використовувати спеціальні програми. Скачайте і встановіть утиліту Partition Manager, розроблену компанією Paragon. Обов'язково перезавантажте комп'ютер після завершення установки програми і запустіть її.
2
В меню швидкого запуску виберіть пункт «Режим для досвідчених користувачів» і дочекайтеся завантаження основного меню програми. Знайдіть у верхній частині робочого вікна вкладку «Майстра» і відкрийте її. Наведіть курсор на рядок «Додаткові функції» і в розгорнулося меню виберіть пункт «Перерозподіл місця на диску».
3
Натисніть кнопку «Далі» у вікні. Клікніть лівою кнопкою миші по графічному зображенню того розділу, розмір якого необхідно збільшити. Зазвичай це локальний диск С. Натисніть кнопку «Далі» для переходу до наступного меню.
4
Тепер встановіть прапорець біля одного або декількох розділів, за рахунок яких ви будете розширювати системний том. Краще заздалегідь вивільнити велику кількість простору, видаливши невикористовувані файли. Це дозволить прискорити процес зміни розмірів томів. Натисніть кнопку «Далі».
5
Задайте новий розмір для системного локального диска. Для цього натисніть стрілочку і пересуньте повзунок. Натисніть кнопки «Далі» і «Готово». Попередня підготовка диска завершена. Відкрийте меню «Зміни» і натисніть кнопку «Застосувати зміни».
6
Через деякий час відкриється нове меню. Натисніть кнопку «Перезавантажити зараз». Всі подальші операції будуть виконані в режимі MS-DOS. Врахуйте, що процес перерозподілу місця на диску може тривати 3-4 години.
Корисна порада
Щоб не зіпсувати жорсткий диск і не втратити важливі дані використовуйте джерела безперебійного живлення при виконанні подібних процедур.