Як скласти п'ятнашки. п'ятнашки від 1до 9 варіанти.

«П'ятнашки» - проста і в той же час вельми популярна головоломка, придумана ще в кінці XIX століття. Гра являє собою квадратну коробку з набором кoстяшек, на яких є числа від 1 до 15. Завдання що грає - послідовно переміщаючи елементи на площині, домогтися впорядкованого розташування кісточок з цифрами, зробивши при цьому найменше число перестановок.
Інструкція
1
Ознайомтеся з пристроєм головоломки. Кісточки з нанесеними на них числами можуть переміщатися по площині коробки. Коробка має шістнадцять місць для розміщення елементів головоломки. При цьому одне місце завжди залишається вільним і використовується для переміщення кісточок. Від вас вимагається розташувати елементи так, щоб числа були розташовані в порядку від одного до п'ятнадцяти, якщо вважати зліва направо і зверху вниз.
2
Наведіть головоломку в початкове «робочий» стан, перемішавши кісточки шляхом їх послідовної перестановки у випадковій послідовності. Не старайтесь запам'ятати, які елементи і куди ви переставляєте, інакше збірка не доставить вам справжнього задоволення. У підсумку числа повинні бути перемішані так, щоб порядок їх розташування був дуже сильно порушений.
3
Почніть з збирання першого (верхнього) ряду чисел. Для цього спочатку звільніть лівий верхній кут поля, змістивши всі елементи вниз. Тепер знайдіть елемент з цифрою «1» і переведіть його на вказане вільне поле. Робиться це шляхом послідовного зсуву сусідніх з потрібною вам кісточкою елементів.
4
Тепер, переміщаючи кісточки подібним чином, послідовно встановіть на свої місця цифри 2, 3 і 4. Не піклуйтеся про те, як при цьому шикуються числа в нижніх рядах, ними ви займетеся пізніше.
5
Зібравши верхній ряд, переходите до наступного. Встановіть у другому ряду цифри від 5 до 8. Намагайтеся при цьому не переміщати елементи верхнього ряду, встановлені в потрібній послідовності. Як правило, вибудовування двох перших рядів не викликає ускладнень, оскільки вам не потрібно поки піклуватися про взаємне розташування кісточок в нижніх рівнях.
6
Приступайте до викладання третього ряду. Комбінуючи елементи між собою, добийтеся, щоб ряд складався з чисел від 9 до 12. Тут вже необхідно враховувати також, в якій послідовності при цьому виявляться залишилися три елементи нижнього ряду. Можливо, вам доведеться перебрати кілька варіантів розміщення, перш ніж головоломка складеться належним чином. У самому ідеальному варіанті після правильного розміщення елементів третього ряду числа 13, 14 і 15 також автоматично опиняться на своїх місцях.
7
Після накопичення досвіду в поводженні з грою спробуйте поекспериментувати. Поставте перед собою завдання розташувати числа у зворотному порядку (від 15 до 1). Тренуйтеся у вирішенні головоломки на час або в парі з партнером. Це додасть заняттю змагальний характер і доставить особливе задоволення у разі виграшу. Для проведення таких змагань буде потрібно два комплекти «пятнашек», а щоб обидва гравці перебували в рівних умовах, встановіть однакову вихідну комбінацію.