Як відчистити жувальну гумку.

Іноді жувальна гумка буває корисною, але це не заважає їй заподіяти багато неприємностей, наприклад, коли вона опиниться на одязі, у волоссі або на килимі. Напевно багато хто стикався з тим, що після походу в кінотеатр, на одязі з'являються грудочки жуйки, залишені попередніми відвідувачами на сидіннях або дверних ручках.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - поліетиленовий пакет;
  • - ніж або пінцет;
  • - гребінець з частими зубцями;
  • - рослинне масло або вазелін.
Інструкція
1
Перед очищенням одягу спробуйте зняти максимальну кількість жувальної гумки. Чим менше жуйки залишиться, тим легше від неї буде позбутися.
2
Візьміть шматочок льоду і покладіть його на те місце, де прилипла жуйка. Зачекайте, поки розтане лід, і одяг просочиться талою водою. Якщо є така можливість, а одяг невеликих розмірів, загорніть її в поліетиленовий пакет і покладіть в морозильну камеру на пару годин.
3
Після цього візьміть пінцет і захопіть їм край охолодженої жуйки. Або спробуйте ножем підчепити її знизу і дуже акуратно підніміть. Якщо жувальна гумка почне розтягуватися, це означає, що вона ще не замерзла і процес охолодження з подальшою заморожуванням повторіть спочатку.
4
Якщо на одязі в місці прилипання жуйки залишилося жирну пляму, виперіть річ з пральним порошком, слідуючи при цьому інструкцій, зазначених на пачці. Для ефективного видалення плями попередньо обробіть його плямовивідником.
5
Якщо жувальна гумка виявилася на килимі, візьміть лід і обкласти їм забруднене місце. Щоб не промочити килим, покладіть лід в поліетиленовий пакет. Коли жувальна гумка застигне, візьміть ніж і тупим краєм леза зскребете жуйку. При необхідності повторіть процедуру. Що залишився масну пляму видаліть плямовивідником, тільки для початку випробуйте його дію на малопомітній ділянці килима. Вирішальний фактор в чищенні килима від жувальної гумки - це час. Чим раніше виявите і видаліть жуйку, тим легше і якісніше буде чистка.
6
Якщо жуйка опинилася в волоссі, та ще й близько до їх коріння, ретельно втирайте в Колтун вазелін або рослинне масло і розімніть його пальцями. По маленькому шматочку видаліть жуйку або розчешіть волосся гребінцем з частими зубчиками. Щоб позбутися залишків масла, вимийте волосся шампунем.