Як зробити корону снігуроньки.

Костюм Снігуроньки - один з найкрасивіших і помітних на новорічному святі. Сарафан, розшитий сріблом, або атласна шубка з хутряною облямівкою і, звичайно ж, чарівна корона-кокошник. Придбати те, що підійде саме вам, в магазині непросто. Однак корону можна виготовити самостійно і прикрасити відповідно до загальної ідеї костюма.
Вам знадобиться
  • - полотно або тик;
  • - борошняний клейстер;
  • - щільний папір;
  • - декоративна тканина;
  • - атласна стрічка;
  • - бісер, стеклярус, паєтки;
  • - срібний шнур або тасьма.
Інструкція
1
Виберіть фасон кокошника. Найефектніше виглядає корона у вигляді фігурно вирізаного щита, який кріпиться на верхівці і тримається за допомогою зав'язаних на потилиці стрічок.
2
Виміряйте відстань від однієї мочки вуха до іншого, ведучи сантиметрову стрічку через верхівку - це довжина нижньої частини майбутньої корони, прилегла до голови. Вирішіть, якої висоти і ширини буде ваш кокошник. Накресліть викрійку з щільного паперу. Широку частина кокошника можна викроїти у формі півкола, пелюстки або зубчастого щита. Приміряйте викрійку, в разі необхідності внесіть корективи. У нижній частині зробіть припуск в 2 сантиметри.
3
Приготуйте борошняний клейстер. Просійте борошно, закип'ятіть воду і невеликими порціями всипайте в неї борошно. На одну частину борошна потрібно 5 частин води. Ретельно розмішайте масу і поставте її підігріватися на водяній бані до загустіння.
4
Викроїте з полотна або тика 3-4 деталі кокошника. Промажьте одну з них клейстером, прикладіть другу, ретельно поєднуючи краю. Трохи просушіть, наклейте третю, а після і четверту деталі. Вологу заготовку можна злегка зігнути. Відігніть краю кокошника, прилеглі до голови на 2 сантиметри з кожного боку так, щоб спереду і ззаду виявилися підгини з двох шарів полотна. Подрежьте підгини праворуч і ліворуч, формуючи ободок, на якому триматиметься корона.
5
Ретельно просушіть кокошник. Після висихання підрівняти всі виступаючі частини гострими ножицями. Приміряйте корону. Якщо ободок всередині дряпає волосся, його можна обклеїти бавовняної нескользящей тканиною. З кожного боку в нижній частині корони зробіть прокол шилом - це місце для заведення стрічок.
6
Приступайте до декорування кокошника. З декоративної тканини в тон костюма викроїте верхній чохол з двох однакових деталей по готової паперової викрійці. Не забудьте залишити припуск на шви. Складіть деталі лицьовими сторонами всередину і прострочіть їх на швейній машинці, чи не застрачівая нижній шов. Виверніть чохол.
7
Якщо ви плануєте вишивку бісером, стеклярусом або паєтками, виконайте її на лицьовій стороні чохла. Надіньте чохол на основу з полотна. Акуратно подверніте його краю і приклейте їх до обідка борошняним клейстером. В отвори біля вух проденьте атласні стрічки, які потім можна буде зав'язати на потилиці бантом.