Як дресирувати тхора.

Багато власників бешкетних тхорів просто мріють навчити своїх вихованців яким-небудь цікавим трюкам. До дресирування, до речі, відноситься і привчання звірка до лотка, до своєї прізвисько, до шлейки або повідця. Тренувати самолюбних тхорів набагато важче, ніж інших домашніх тварин. Але все ж, витративши на дресирування максимум часу і зусиль, ви зможете навчити свого улюбленця чогось корисного.
Інструкція
1
Перш ніж почати дресирувати тхора, дозвольте йому заспокоїтися від гри, інакше його увагу буде сконцентровано не так на ваших командах і прийомах тренування, а на інших об'єктах, що зацікавили звірка. Причому дресирування завжди проводите в одному і тому ж місці, подалі від інших вихованців і того, що може відвернути звірка від занять.
2
Дресирувати тхора ви можете, використовуючи п'ять основних методів тренувань. Суть механічного методу дресирування полягає в тому, що команда, якій ви намагаєтеся навчити звірка, підкріплюється механічним впливом. Використовуючи цей метод, ви можете познайомити тхора з такими заборонами як «фу» і «не можна».
3
Вкусопоощрітельний метод дресирування увазі використання якого-небудь ласощі в якості нагороди за виконану тхором команду. Але пам'ятайте про те, що таке смачне заохочення є частиною загального обсягу їжі, одержуваної тваринам протягом дня. Тому шматочки ласощів не повинні бути занадто великими. До речі, в якості нагороди використовуйте дійсно смачно пахне їжу, а не приївся тхора корм.
4
Найпоширеніший спосіб дресирування тхорів - контрастний. У народі його називають методом батога і пряника. Принцип його полягає в тому, що команда підкріплюється і частуванням, і механічним впливом на звірка.
5
Основою наслідувального методу дресирування тхорів є наслідування поведінки інших тварин, що живуть поруч з учнем вихованцем.
6
Під час дресирувань тхора ви можете використовувати також метод наталкиванием. Якщо ви бачите, що звір біжить до вас сам, підкріплюйте його дії командою «до мене». Якщо вихованець все-таки до вас добіг, обов'язково почастуєте його чимось смачненьким.
7
Команди, яким ви навчаєте свого тхора, повинні бути короткими і легко запам'ятовуються, наприклад, «місце», «вперед», «не можна», «їсти» і т.п.
8
Новій команді починайте навчати тхора тільки тоді, коли він відмінно вивчить попередню. Не затягуйте дресирування. Одне заняття повинно тривати не більше 5-10 хвилин.