Як підібрати ритм.

Ритмічний малюнок - одна з основних характеристик музичного твору. Неправильно підібраний ритм може змінити пісню або п'єсу до невпізнання. Ритм необхідно насамперед навчитися відчувати. Найкраще поєднувати традиційні методи навчання музиці з сучасними електронними засобами, здатними значно прискорити процес.
Вам знадобиться
  • - музичний інструмент:
  • - метроном:
  • - комп'ютер зі звуковим редактором;
  • - синтезатор;
  • - плеєр:
  • - записи музичних творів.
Інструкція
1
Прослухайте пісню, яку ви збираєтеся вчитися грати. Чергування сильних і слабких доль ви почуєте в будь-якому випадку, навіть якщо ніколи не вчилися музиці. Звуки, які припадають на сильну долю, здаються більш гучними. Отстучіте їх олівцем по столу або просто в долоні. Слабкі частки пропускайте.
2
Порахуйте, скільки слабких доль припадає на одну сильну. Найчастіше їх одна, дві або три. Бувають і інші ритмічні малюнки, але вони будуються на підставі найпоширеніших. Пропускайте сильні частки і відстукував тільки слабкі. Удари в цьому випадку повинні бути більш тихими.
3
Простукаєте весь ритмічний малюнок, роблячи сильний удар на сильну долю. Слабкі частки відбивайте тихіше. В чотиридольному розмірі може бути 2 наголоси. Найгучніше відбивається перша частка, трохи тихіше - третя. Друга і четверта вважаються слабкими. В тридольному розмірі сильною є перша частка, дві інші - слабкими. Але зустрічаються й ритмічні малюнки з переносом сильних долей. Вони нерідкі в народній музиці, але найчастіше - в джазі.
4
Освойте навички диригування. При дводольному розмірі права рука йде на сильну частку вниз і вправо, на слабку - вгору і вліво. В Вальсова і другом тридольному ритмі сильна частка відзначається рухом вниз, потім рука йде горизонтально вправо, а на третю частку - вгору і вліво, до тієї точки. З якої розпочато рух. Четирехдольний розмір починається з руху руки вертикально вниз, потім вона йде горизонтально вправо. На третю частку рука рухається горизонтально вліво, а на четверту - вертикально вгору. Не губіться, якщо музична фраза починається зі слабкою частки. Визначте сильну частку і далі диригує так, як необхідно для того чи іншого розміру.
5
Визначивши розмір, спробуйте позайматися з метрономом або з синтезатором. Задайте потрібний ритм і пропойте мелодію, дотримуючись сильні і слабкі частки. Якщо відразу не виходить, поміняйте установки.
6
Підберіть акорди на гітарі. Грайте для початку не боєм, а перебором. Це дозволить краще підібрати ритм, оскільки великий палець правої руки інстинктивно буде смикати струну на сильні частки. Інші пальці при переборі теж зачіпають струни в заданому ритмі. Навчившись упевнено брати акорди в потрібному темпі і потрібної послідовності, переходите на бій.