Як використовувати кисті.

Кисть - це найбільш багатофункціональний і різноплановий інструмент в програмі Adobe Photoshop. Він один може замінити не тільки безліч справжніх інструментів, але і може створювати вже готові картинки. Щоб освоїти основні навички роботи з кистями, коректний нижче.
Інструкція
1
Зліва на панелі налаштувань кисті знайдіть Меню набору кистей. В цьому меню виберіть потрібний вам діаметр (розмір) кисті і її твердість. Кисті бувають жорсткі (з чіткими кордонами сліду) і м'якими (у яких кордону як би розмиті). Ви можете міняти ці параметри, рухаючи важелі, а можете самі задати їх числове значення.
2
Праворуч від розміру кисті знайдіть маленький чорний трикутник. Він висуває меню. В цьому меню ви можете вибирати спосіб відображення кистей в поле. Вони можуть відображатися маленькими значками, великими значками та іменами кистей. Тут ви можете завантажити, вибрати, видалити, перейменувати набори кистей.
3
Навчіться завантажувати кисті в Photoshop. Для цього є два способа.Первий: скачайте вподобані кисті, розпакуйте файли кистей (розширення .abr) в папку, де зберігаються всі кисті Photoshop (папка Brushes). При наступному запуску програми кисті відобразяться в меню, вам потрібно буде їх тільки вибрать.Второй: відкрийте меню кистей в Photoshop і виберіть пункт Завантажити (Load brushes), після цього вручну виберіть шлях до потрібного файлу кистей.
4
Тепер навчитеся створювати власні кисті. Для цього створіть новий шар і намалюйте на ньому ту фігуру, яка і буде згодом пензлем. Краще зробіть це чорним кольором по білому тлу. На панелі знайдіть меню Редагування - Визначити кисть. У вікні, введіть ім'я кисті. Тепер ця кисть з'явиться в наборі кистей.
5
Зліва від меню знайдіть ще одну іконку кисті. Тут ви можете вибирати набір параметрів інструменту. В цьому меню будуть відображатися найбільш часто використовувані кисті.
6
В меню пензля знайдіть важелі, які можуть налаштовувати жорсткість і непрозорість кисті. Спробуйте міняти ці параметри і дивитися, який виходить результат. Так ви швидше зрозумієте, як працювати з цими параметрами.
7
Тепер включите палітру кистей і приступите до її вивчення. В цьому меню ви можете вибрати якусь певну кисть і міняти величезна безліч її параметрів. Ви можете вибрати розмір, нахил в будь-яку сторону на будь-яку кількість градусів, можете навіть відобразити її.
8
Можете задати інтервал між відбитками, можете зробити так, що кілька відбитків, намальованих одним рухом, матимуть різну прозорість і різний колір. Спробуйте поміняти кілька параметрів в цьому меню і дивіться, що у вас виходить.