Як зв'язати комір светра. зв'язати прямий виріз светра.

Облегающий шию комір - це головна відмітна риса класичної моделі светри. Цей одяг чудово захищає від холоду, тому вона є майже в кожному гардеробі. Зазвичай лінія вирізу в таких речах має круглу форму, а сам воріт вив'язується гумкою. Він може бути у вигляді щільної подвійний стійки, хомута або хомута-труби (модна тенденція останнього часу). Деталь крою ви можете виконати окремо, або зробити її ціліснов'язаній.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - форма;
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа;
  • - дві шпильки або допоміжні спиці;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
ретельно вивірені викрійку майбутнього светри, щоб воріт вийшов необхідної форми і розміру. Рекомендується зв'язати контрольний зразок і уточнити щільність в'язання, а також необхідну кількість петель для виконання лінії вирізу і самого коміра.
2
Зв'яжіть спинку, потім передню частину светри. Акуратно виконайте лінії пройм, скоси плечей і горловину за допомогою послідовного зменшення петель.
3
Відкриті петлі вирізу зніміть на допоміжні спиці або на шпильки, а завершальні петлі плеча закрийте.
4
З'єднайте готові деталі крою і виконайте трикотажні шви з боків вироби і по лінії плечей. Пришийте правий і лівий рукава. Тільки після складання основних частин одягу слід приступати до в'язання ворота.
5
В'язати комір светра можна на кругових спицях. Для цього необхідно набрати петлі по крайней кромці горловини. З них починайте вив'язувати гумку (класичну - 1х1 або 2х2 - або іншу її різновид на ваш смак).
6
Приміряйте недов'язаний светр в процесі роботи над коміром - так ви визначите потрібну форму деталі. Експериментуючи з висотою, ви можете отримати різні варіанти. Найпростіший комір - це стійка, яка закінчується під підборіддям (її висота - приблизно 10 см). Більш популярний варіант представляє з себе подвійну стійку, яка вивертається і складається удвічі. Нарешті, можна зробити високий хомут пишною гумкою або трубу - вона буде одночасно виконувати і роль капюшона.
7
Якщо ви визначилися з висотою ворота светри, то акуратно закрийте петлі останнього ряду. Необхідно обережно витягувати закриваються петлі (для цього можна використовувати більш товсту спицю) - інакше завершальний ряд роботи буде тугим і нееластичним, і ви не натягніть одяг на голову.
8
Деякі умільці воліють виконувати комір светра як окрему деталь, а вже потім пришивати її до лінії вирізу. Такий варіант має свої переваги. Якщо пришити готовий воріт до горловини завершальним поруч вниз, то верх деталі виходить більш вільним і еластичним.
9
Відкоректуйте ширину коміра і наберіть петлі на прямі спиці. В'яжіть деталь прямими і зворотними рядами, поки не досягнете потрібної висоти. Закінчите останній ряд і з'єднайте воріт з основним виробом кеттельним швом.
Корисна порада
В'язати комір светра на прямих спицях можна і в ціліснов'язаній виробі. Для цього, набравши петлі по лінії вирізу, вам буде потрібно виконати гумку потрібної висоти. Лінія з'єднання частин ворота повинна проходити точно по центральній лінії деталі крою. Якщо вона попереду, то рекомендується застібка-блискавка. Коли вона розташовується з задньої частини виробу, зшити комір можна будь-яким трикотажним швом.