Як відмити вапно.

Вапно виготовляється шляхом випалу гірських порід. Широко використовується для побілки стін і стелі. Перед нанесенням нового шару побілки або перед обробкою стін шпалерами, плиткою весь старий шар вапна необхідно змити. Зробити це досить складно.
Вам знадобиться
 • - шпатель;
 • - ганчірка;
 • - відро;
 • - залізна щітка;
 • - шліфувальна машинка;
 • - наждачний папір;
 • - миючий засіб для посуду;
 • - хлорвміщуючі засіб;
 • - рослинне масло;
 • - газети;
 • - целофан.
Інструкція
1
Перед початком робіт з видалення вапна з поверхонь підготуйте все необхідне: щітку на ціпку, шпатель, відро, чистячі і миючі засоби, рослинне масло.
2
Починайте видалення старого шару вапна шпателем. Максимально зскребете весь шар, який почав відходити від стіни або стелі. Крім шпателя ви можете використовувати залізну щітку або шліфувальну машинку з наждачним шкіркою. Щоб менше було пилу, змочіть весь шар вапна теплою водою.
3
Після видалення основного шару починайте звичайну змивку. Додайте в гарячу воду столову ложку миючого засобу для посуду. Змочуйте ганчірку і змивайте вапно зверху вниз. Спочатку змийте всю вапно зі стелі, потім приступайте до смивке стін.
4
Систематично міняйте воду у відрі, прополіскуйте ганчірку в чистій воді і мийте стіни і стеля доти, поки весь шар побілки НЕ змиється. Якщо вам важко змивати побілку за допомогою ганчірки, то візьміть щітку на довгій палиці і проводите змивання за допомогою щітки.
5
Якщо після очищення стін вам необхідно провести їх вирівнювання, то використовуйте шпаклівку. Наносите її шпателем і вирівнюють за допомогою затирочної дошки.
6
Ніколи не проводите обробку стін іншими матеріалами на старий шар вапна, так як з часом весь старий шар почне відходити разом з приклеєними шпалерами або плиткою.
7
Якщо вам необхідно після побілки відмити підлогу або кахель, то додайте в 7 літрів гарячої води 100 г рослинного масла, ретельно промийте поверхні. Потім налийте у відро чисту воду, додайте 1 столову ложку миючого засобу для посуду або кілька крапель хлорсодержащего кошти. Знову промийте всі поверхні.
8
Щоб максимально скоротити роботи по змиванню вапна після побілки, застелите всі поверхні старими газетами або целофаном. Вам залишиться просто акуратно зняти з підлоги застелені матеріали і викинути їх у сміттєвий контейнер.
Ремонт - справа клопітка, не завжди приємне, але необхідне. Той, хто самостійно займається ремонтом свого житла, знає, що кожен етап робіт вимагає певної підготовки. Одним з таких етапів є видалення вапна з поверхонь приміщення.
Вам знадобиться
 • - плоский шпатель
 • - металева щітка
 • - поролоновий валик або пульверизатор з водою
 • - дрантя
 • - ємність з гарячою водою для зняття особливо складної известки.
Інструкція
1
Для того щоб видалити стару известку зі стіни або стелі, потрібно підготуватися самому і приготувати необхідні інструменти. Спочатку потрібно захистити себе. Для цього знайдіть захисні окуляри, шапку або косинку, респіратор і гумові рукавиці.
2
Захистіть всі предмети в кімнаті, укривши їх поліетиленовою плівкою, в іншому випадку крім видалення вапна доведеться також чистити люстри, шафи, підлогу.
3
Робота з видалення старої вапна дуже пильна, тому віднесіть всю побутову техніку в іншу кімнату, зніміть завіски з вікон, скла заклейте або газетами, або плівкою.
4
Не забудьте про вентиляцію, забезпечивши приплив свіжого повітря в ремонтується приміщення.
5
Візьміть валик, злегка змочіть поролон водою і легкими рухами нанесіть воду на вапнувати стіну. Дайте воді вбратися і підсохнути. Повторіть змочування. Складні місця змочуйте за допомогою пульверизатора. Не допускайте перезволоження і стікання води на підлогу - це лише додасть проблем з прибиранням. Известка почне відставати.
6
Візьміть шпатель і, тримаючи його під гострим кутом до стіни, почніть зчищати вапном. Не забувайте про кути, місцях стиків плит та інших складних місцях. Счистив основний шар вапна, очистіть залишки. Для цього скористайтеся металевою щіткою (або болгаркою зі спеціальною насадкою).
7
Використовуйте змочування гарячою водою з подальшим просиханні, якщо вапном не видаляються. Залишки вапна зітріть з поверхні вологою ганчіркою, дайте просохнути, виявлені пошкодження заштукатурьте, після чого нанесіть ґрунтовку і дайте висохнути.
Зверніть увагу
Пам'ятайте - вапно, якої і є побілка, є агресивним середовищем, тому при попаданні частинок вапна на шкіру або в очі, слід промити їх великою кількістю води.