Як відмити деко.

Сьогодні дуже популярними стали дека, вкриті спеціальним антипригарним шаром - тефлоном. Однак для того щоб такий посуд служила вам якомога більший час, необхідно постійно за нею доглядати. За допомогою наступних порад ви без праці очистіть деко від будь-якого бруду і слідів підгорілою їжі.
Інструкція
1
Сіль - це надійне та перевірений засіб для чищення дека. Даний спосіб особливо ефективний для видалення жиру після приготування м'яса птиці. Пам'ятайте про те, що деко необхідно мити відразу ж після приготування їжі, адже жир дуже швидко застигає і погано відтирається. Після того як деко звільниться від приготовленої їжі, злийте з нього весь жир, що залишився, а потім забруднену поверхню посипте сіллю. Через кілька хвилин, коли сіль вбере залишки жиру, зберіть її і викинете, а деко висушіть папером. Після цього ви без проблем вимиєте його. На останньому етапі можна використовувати звичайне миючий засіб.
2
Тепла чистка є найпопулярнішим способом чистки дека, яким користуються багато господинь. Після того як ви закінчили готувати, залийте деко гарячою водою і додайте туди миючий засіб. Залиште деко на 30-40 хвилин, за цей час ви якраз встигнете відпочити. Потім можна спробувати видалити застиглий жир. Якщо ви не можете чекати стільки часу, то для того щоб прискорити процес, можна поставити деко, залитий водою, в остигаючу духовку або на невеликий вогонь. Однак при цьому необхідно стежити за тим, щоб вода не википіла, а сам деко не зіпсувався.
3
Деякі господині вважають за краще прожарювати деко в гарячій духовці. Для цього необхідно включити її на максимальну температуру, а деко помістити на нижню полицю. При цьому відкрийте кватирку і включіть витяжку. Через годину-півтора можна вийняти чистий лист. Весь бруд відстане від поверхні і легко змиється водою.
4
Найпростіший, але в теж час і дорогий спосіб видалення бруду з дека - використання спеціальних засобів. У магазині ви можете знайти величезну кількість різноманітних гелів, призначених спеціально для того, щоб видаляти засохлий і застиглий жир. Нанесіть куплений гель на поверхню дека, потім через 15 хвилин отмойте поверхню за допомогою губки і звичайного миючого засобу.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що найбільш небезпечним засобом для чищення дека є оцет. Він може пошкодити поверхню дека і зіпсувати тефлонове покриття.