Як зшити красиву наволочку. з чим сочітать подушки думки.

Для того щоб зшити красиву наволочку, необхідно уявляти, на яку подушку вона буде надіта - важливі розміри, місце і мету використання, інтер'єр приміщення, де вона знаходитиметься.
Інструкція
1
Створіть наволочку в стилі печворк. Для цього виберіть клаптики тканини, які добре поєднуються між собою за кольором і фактурою. Якщо раніше ви не використали цю техніку для створення речей, знайдіть в інтернеті майстер-класи, тому що простий на перший погляд процес шиття з клаптиків насправді вимагає спеціальних навичок обробки тканини. У якості першої роботи виберіть простий малюнок з однакових квадратних шматочків матеріалу. Розмір клаптиків визначте виходячи з параметрів подушки. Наприклад, якщо подушка має розміри 40 на 60 см, то використовуйте 8 квадратиків стороною 5 на 5 см для ширини і 12 таких же квадратиків для довжини. Коли передня сторона наволочки буде готова, зробіть викрійку задньої частини. Вона складається з двох прямокутників маленького і побільше, які пришиваються внахлест. Не забудьте обробити краї деталей задньої частини наволочки.
2
Оберіть для наволочки красиву однотонну жакардову тканину і тонке мереживо шириною 10 см. Зробіть стандартні викрійки для наволочки - одну деталь для лицьового боку і дві для виворітного. Слідкуйте за тим, щоб малюнок на тканині та плетіння ниток йшли строго відповідно до краями наволочки. Пристрочите дві смужки мережива з двох сторін передньої деталі виробу. Зшийте всі воєдино. Така наволочка буде особливо добре виглядати, якщо вона зшита на прямокутну подушку, а мереживо Пристрочите уздовж коротких сторін.
3
Зробіть викрійку наволочки з атласної однотонної тканини. Розкладіть на площині передню деталь наволочки, проведіть мильцем по лінійці паралельні лінії, відстань між сусідніми має бути однаковим і становити 5-7 см. Виготовте безліч різнокольорових трояндочок з атласних стрічок. Розташуйте їх на намальованих лініях на відстані 2-4 см один від одного, акуратно пришийте. Між ними можна прокласти строчку стебельчатим стібком. Використовуйте для цього муліне зеленого кольору. Зшийте наволочку.
Красиве і гігієнічне постільна білизна - запорука міцного сну, а відповідно - і гарного настрою вранці. Спальня повинна радувати око і тіло. А цього вдається досягти насамперед за допомогою красивого постільної білизни. Комплект постільної білизни краще всього почати шити з наволочки.
Вам знадобиться
  • - шматок лляної або бавовняної тканини, по площі приблизно в 2,5 рази більше подушки
  • - лінійка
  • - олівець
Інструкція
1
Виміряйте подушку. До ширині додайте 3-5 см - подушка повинна вільно входити в наволочку , але в той же час в ній не бовтатися. Довжину помножте на 2 і додайте до неї 25-30 см.
2
Викроїте з тканини прямокутник із заданими параметрамі.Короткій зріз підігніть двічі на 1 см і прострочіть. Потім відміряйте від краю 15 см, рівно відверніть смужку на виворітну сторону і загладьте утюгом.Второй короткий зріз підігніть на 0,5-0,8 см і прострочіть. Потім підігніть його ще раз, але вже на 3-4 см і знову прострочите. Зіставте вийшов згин з тим, який вийшов на іншому зрізі.
3
За лицьовій стороні змітайте бокові шви. Стачайте їх - це також робиться по лицьовій стороні. Подрежьте припуски, щоб залишилося не більше 5-7 мм. Тепер виверніть наволочку навиворіт і відстрочити бокові шви на відстані не більше 1,2 см. Знову виверніть наволочку .Прогладьте її і надіньте на подушку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kGnf2Rd12kI
Зверніть увагу
Наволочку можна робити без паперової викрійки. Слідкуйте тільки за розташуванням пайовий та поперечної сторон.Для першої в житті наволочки не варто брати картату тканину - в цьому випадку доведеться підганяти малюнок. Краще купити однотонну або з дрібним набивними рісунком.Для декоративної наволочки не обов'язкові льон або бавовна. Її можна зшити з оксамиту, парчі, портьєрної ткані.Еслі ви не дуже впевнено шиєте на машинці - короткий край спочатку рекомендується підігнути один раз і наметати, а потім підігнути вдруге і теж наметати, і тільки після цього прострочіть.Старайтесь, щоб лапка машини йшла строго паралельно краю.
Корисна порада
При сточуванні бічних швів можна їх не Наживляємо, а сколоти кравецькі булавкамі.Наволочку, як і будь постільна білизна, найкраще шити закритими швами, оскільки вони не будуть розходитися при стірке.Еслі ви хочете декоративну наволочку з мереживами або з воланом по периметру - тоді всі деталі доведеться кроїти окремо. У цьому випадку порядок роботи такий: спочатку підігніть верхній і нижній зрізи, потім по лицьовій стороні зметують і сточуємо шви. Після цього вметиваете мереживо, вивертаєте наволочку навиворіт і отстрачіваете шви.Еслі ви робите декоративну наволочку з вишивкою, то порядок роботи залежить від складності вишивки. Малюнок простий гладдю можна вишити і після того, як ви зшиє наволочку, а от якщо ви робите прорізну гладь або рішельє - тоді краще їх виконати до того, як почнете зшивати. Але в цьому випадку від вас буде потрібно особлива точність у визначенні розміру наволочки і розташування малюнка.