Як знищити осині гнізда.

Дуже часто оси будують гнізда по сусідству з людьми і цим приносять багато занепокоєння - від дуже болючих укусів до поширення інфекцій, особливо кишкових. Щоб позбутися цих небезпечних комах на своїй ділянці, потрібно знищувати їх гнізда.
Інструкція
1
Перш ніж знімати осині гнізда, зменшіть чисельність цих комах. Це набагато полегшить задачу. Але не варто розкладати отруєну приманку. На її запах, швидше за все, налетять оси з сусідніх ділянок. Зробіть пастки. Для цього обріжте пластикову пляшку по плечики і вставте горлечком всередину. Налийте трохи рідкого варення. Потрапивши в пляшку, комахи не знайдуть звідти вихід.
2
Використовуйте хімічні препарати, такі як «Москитол - Захист від ос», «гетто» та інші. Обробіть аерозолем саме гніздо або місце входу до нього, дуже добре, якщо вийде пустити струмінь отрути всередину. Попередньо надіньте рукавички і москітну сітку.
3
Після того як ос помітно поменшало, можна приступати до видалення їх гнізда. Робіть це ввечері, коли всі комахи будуть всередині. Візьміть ємність з водою, налитої по краю. Піднесіть до осиної гнізду так, щоб воно повністю виявилося затопленим. Потримайте кілька хвилин. За цей час оси загинуть.
4
Або приготуйте щільний целофановий пакет, швидко підніміть його до основи гнізда і щільно його обхопіть. Після чого можна відірвати гніздо. Зауважте. Так як оси будують вхід знизу, то вони просто не встигнуть вилізти з гнізда, перш ніж виявляться в зав'язаному пакеті. Постарайтеся швидко спалити спійманих комах, інакше вони можуть прогризть пакет.
5
Обробіть місце, де був прикріплений гніздо. Видаліть ножем залишки, протріть розчином перекису водню, окропити інсектицидом.
Зверніть увагу
Боротьбу з осами проводите регулярно, не сподівайтеся, що на наступний рік вони оселяться в іншому місці. На жаль, з весни ви їх знову побачите поблизу. Тому що найпривабливішим для ос є саме ті місця, де залишилися старі гнізда.
Корисна порада
Не забувайте вдягати захисну маску з рукавичками і мити з милом руки після роботи з отрутами. Якщо оси все ж покусали, то прийміть «Супрастин», «Димедрол» або інший антигістамінний препарат. Для зняття набряку натріть місце укусу зеленню петрушки або прикладіть ватку, змочену в розведеному нашатирному спирті (1: 5).