Як вирощувати розсаду солодкого перцю. Як вирощувати перець солодкий.

Солодкий перець є теплолюбивой культурою, яка вимагає тепла набагато більше, ніж помідори і огірки. Цей овоч є чемпіоном за вмістом вітаміну С, а визрілий перець містить велику кількість вітаміну А. Від того, наскільки ви правильно посадіть розсаду, залежить подальша доля врожаю. Так як же вирощувати розсаду солодкого перцю і коли це потрібно робити?
Вам знадобиться
  • - Перманганат калію або стимулятор росту,
  • - невеликі стаканчики,
  • - тирса,
  • - дернова земля,
  • - суперфосфат,
  • - деревна зола,
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Посів насіння солодкого перцю виробляють з середини лютого і до середини березня. Замочіть попередньо насіння в розчині стимулятора росту або слабкому розчині перманганату калію. Візьміть відрізок марлі і загорніть в неї насіння, змочіть теплою водою і залиште на добу, це забезпечить швидкі сходи паростків.
2
Вирощувати розсаду найкраще в стаканчиках і невеликих горщиках, так як рослини дуже погано переносять пересадку. Грунт для посадки перцю повинна бути м'якою і рихлою, здатною пропускати достатню кількість кисню до проростаючим насіннячкам. Щоб отримати 10 літрів грунтової суміші змішайте дві частини тирси, три частини городньої або дернової землі, три сірникових коробка суперфосфату і літрову банку деревної золи. Все ретельно перемішайте і наповніть ємності для посадки.
3
Ретельно полийте грунт теплою водою з додаванням марганцівки і зробіть посів насіння, поглиблюючи їх на глибину 1 сантиметр. Накрийте стаканчики поліетиленом і поставте в тепле місце для проростання насіння, температура при цьому повинна складати 25-27 градусів.
4
Щодня перевіряйте стан ваших посівів, не допускайте пересихання грунту. Через один-два тижні з'являться перші сходи. Відразу ж поставте стаканчики з розсадою в світле і тепле місце, плівку одразу знімати не потрібно. Після того, як розсада вирівняється і почне витягуватися, відкрийте один край плівки, щоб не скупчувалися надлишки конденсату. Трохи пізніше плівку можна буде зняти зовсім.
5
Для поливу паростків використовуйте тільки теплу, добре відстояну воду. Чи не переливайте рослина і намагайтеся не пересушувати - це дуже болісно для нього. Тому стежте за тим, щоб грунт був помірно зволожена. Раз на десять днів підгодовуйте підростаючу розсаду розчином мінеральних добрив. Оптимальна температура повітря вдень - не менше 23 градусів, вночі - 16-18 градусів.
6
Перед тим, як висаджувати розсаду солодкого перцю в грунт, її потрібно трохи загартувати. Для цього виносьте розсаду на балкон або залишайте відкритими кватирки на весь день. У віці 60-65 днів розсаду перцю висадіть в грунт.
Зверніть увагу
Перець солодкий як правило висаджують в теплиці з обігрівом, де температура не менше 15- 18 ° С, вже в березні, а ось висадку розсади в теплиці без обігріву, проводять не раніше середини квітня. Вирощування розсади перцю в теплиці. Окрім як розсадним методом, перець можна ні як виростити, по причині того, що насіння перцю вкрай довго сходять, приблизно тижнів зо два. Так як насіння перцю дуже повільно ростуть, їх сіють досить рано.
Корисна порада
Для нормального росту рослин солодкого перцю необхідна висока температура. Але навіть в сприятливих умовах вирощування розсади триває не менше 10-12 тижнів. Схема посадки перцю. Овочівництво, вирощування перцю, перець, розсада перцю, гібриди перцю, попередники перцю, захист перцю від шкідників і хвороб. Кращі попередники перцю в овочевих сівозмінах - огірок, цибуля, рання капуста, багаторічні трави, але тільки не пасльонових.