Як лікувати застуджена шию.

Досить часто шийні м'язи запалюються через переохолодження, іноді це відбувається після фізичних навантажень. Вплив холодної температури проявляється больовими спазмами, порушеним кровообігом, в результаті чого починається запальний процес. Підходити до лікування застудженою шиї необхідно комплексно.
Вам знадобиться
  • - болезаспокійливі і нестероїдні препарати;
  • - спирт чи горілка;
  • - мед, горілка, сік алое;
  • - жарознижуючі та противірусні фармацевтичні препарати.
Інструкція
1
Забезпечте шийним м'язам спокій. На час припиніть будь-які фізичні навантаження, при можливості перейдіть на постільний режим. Це робиться для того, щоб зменшити больову чутливість і призупинити подальше травмування тканини.
2
Обов'язково покажіться лікареві. Він призначить болезаспокійливі і нестероїдні препарати, які не тільки знімуть больові відчуття, але і призупинять запальний процес.
3
М'язи шиї необхідно прогріти. Зробіть спиртової або горілчаний компрес, для цього добре змочіть складену в декілька шарів марлю, прикладіть її до шиї, а зверху накрийте поліетиленовою плівкою, потім обмотайте поліетилен теплою шаллю або шарфом.
4
На ніч можна зробити ще один компрес, який допоможе зняти запалення в тканинах. Для його приготування візьміть рівні частини меду та горілки, додайте сік алое. Цією сумішшю просочіть марлеву пов'язку і прикладіть її до запаленої шиї, зверху укутайте непромокаючим матеріалом.
5
Якщо крім больових відчуттів у вас спостерігається підвищення температури, значить, до запального процесу додалася ще й вірусна інфекція. У цьому випадку приймайте жарознижуючі та противірусні фармацевтичні препарати, які усунуть лихоманку.
6
Коли спаде гостра хворобливість, потрібно робити масаж шиї. Масаж допоможе нормалізувати кровообіг і буде стимулювати процес оновлення клітин. Подушечками пальців злегка натискайте на болючі місця протягом двох-трьох секунд, а тривалість всього масажу повинна займати не більше двадцяти хвилин.
7
Спробуйте чергування холодної та гарячої води. Для цього приготуйте мішечок з гарячою сіллю і лід, загорнутий в полотняні матеріал. На ніч прикладіть гарячий мішечок з сіллю, а з самого ранку охолодіть тканини шиї за допомогою компресу з льодом.
8
Зверніться до лікарні і походіть на фізіотерапію. Електрофорез допоможе зупинити запальний процес і буде стимулювати кровообіг. Кварц і УВЧ прогріють тканини, що дорікне процес одужання і знизить ймовірні рецидиви. На такі процедури вам буде потрібно від десяти до чотирнадцяти днів.