Як зробити безкаркасні меблі.

Красиво облаштувати квартиру при бажанні можна своїми силами. Для цього немає необхідності купувати дорогу каркасну меблі. Дуже симпатичні м'які предмети інтер'єру неважко змайструвати з найпростіших матеріалів. Приступаємо до виготовлення крісла-мішка, дуже популярного в усьому світі. Відсутність каркаса в такому кріслі аж ніяк не робить його менш зручним у використанні.
Вам знадобиться
  • - швейна машина;
  • - ножиці;
  • - циркуль і лінійка;
  • - олівець;
  • - міліметровий папір;
  • - нитки;
  • - тканина для чохлів;
  • - застібка-блискавка;
  • - кульки з спіненого полістиролу.
Інструкція
1
Оберіть розміри майбутнього крісла. Для дорослої людини вони складуть приблизно 100-110 см. Якщо ви плануєте облаштувати дитячу кімнату, розміри мішка можна зробити трохи меншими.
2
Приготуйте тканину для шиття двох чохлів. При виборі матеріалу для верхнього чохла враховуйте колір інтер'єру приміщення, практичність і легкість в догляді за майбутніми чохлами. Для дитячої кімнати малюнок тканини може бути більш яскравим; красиво буде виглядати крісло з зображеннями казкових героїв. Для одного мішка потрібно близько 5 м тканини.
3
Зробіть викрійку чохлів. Вона буде складатися з шести клинів і двох круглих деталей. Використовуйте для виготовлення викрійки міліметровий папір. Орієнтовна висота клинів - близько 100 мм, ширина підстави - 30 см, а у верхній частині клин повинен бути розміром 12-15 см.
4
Верхню і нижню лінії клина зробіть поглибленої форми. По центру клина відміряйте 2,5 см і з'єднайте цю точку з верхніми кутовими точками клина плавною лінією (для цього знадобиться циркуль). Аналогічну операцію виконайте і з нижньою частиною клиноподібної деталі.
5
Дно і верхню частину крісла виконайте на папері за допомогою циркуля, лінійки і олівця. Залиште припуски на шви розміром приблизно 2 см. Тепер перенесіть все викрійки на тканину, щоб вийшло два комплекти з шести клинів і двох деталей круглої форми.
6
Складіть два клина лицьовою стороною всередину і зробіть намітку для блискавки. Прикладіть застібку і пришити її на машинці. Зшийте наступний шов, а потім прикріпіть всі залишилися клини, залишивши відкритим лише останній шов.
7
З лицьового боку отстрочите кожен шов і зшийте останній з них. Прикріпіть верхню круглу частину мішка. Відкрийте блискавку і пришити нижню частину (підстава).
8
Внутрішній чохол виготовте аналогічним чином, тільки без блискавки. Наповніть його кульками зі спіненого полістиролу приблизно на дві третини. Знадобиться близько 4-5 кг полістиролу. Придбати такі кульки можна в будівельному магазині.
9
Вставте заповнений кульками чохол в верхній і застебніть блискавку. Крісло-мішок готово. Тепер ви можете насолоджуватися переглядом телевізора, перебуваючи в стані цілковитого комфорту.