Як зробити скриню. Як зробити сундучок в домашніх умовах.

Раніше в кожному будинку і в кожній родині був об'ємний і місткий скриню, в якому можна було зберігати найрізноманітніші речі - від інструментів і книг до одягу і постільної білизни. Скриня - це зручне і універсальне простір для зберігання чого б то не було, а покритий подушками або покривалом, він цілком може стати додатковим диваном або кріслом. Якщо ви вмієте малювати або володієте технікою декупажу, ваш скриню може перетворитися не тільки в функціональне місце для зберігання, але і в стильна прикраса інтер'єру. Конструкція скрині досить проста для того, щоб зробити його власними руками, не використовуючи жодних специфічних і рідкісних матеріалів.
Інструкція
1
Фактично, скриня - це дерев'яний ящик з кришкою на шарнірах. Розміри скрині можуть бути різними - залежно від вашого бажання і вільного місця у вашому будинку. Для складання скрині ви можете взяти як товсту хорошу фанеру товщиною 2 см, так і меблевий щит із цільного дерева.
2
З заготовлених матеріалів зробіть передню і задню стінку скрині однакового розміру, а потім бічні стінки і днище, попередньо разметив і розкресливши деталі на аркуші фанери або дерева, переконавшись в точності вимірювань - всі деталі повинні бути строго прямокутними, з кутами рівними 90 градусів.
3
Виріжте заготовки для стін і днища електролобзиком, а потім краї дощок зашліфуйте наждачним папером або шліфувальною машинкою. Також пройдіться шліфувальної машинкою по особових сторонам майбутніх стінок - це додасть їм більш якісний зовнішній вигляд і спростить подальшу лакировку або фарбування.
4
Сполучайте стінки один з одним за допомогою відкритого прямого шипа. Ретельно промерьте і розмітьте зони для гнізд і шипових з'єднань, так, щоб всі кромки деталей щільно прилягали один до одного. Шипи вибирайте так, щоб вони щільно і з зусиллям вставлялися в заготовлені гнізда. Розмічайте деталі під колючкуваті з'єднання, використовуючи гострий олівець і косинець з лінійкою.
5
Виготовте шипи і пропиляєте гнізда й вушка в деталях, а потім з'єднайте їх, використовуючи столярний клей. Зміцніть деталі лещатами з прокладками, щоб не пошкодити дерево. Закінчите збірку корпусу прикріпленням днища - столярним клеєм або саморізами.
6
Щоб зробити кришку скрині, виготовте деталі, схожі за структурою на щойно зібраний корпус. Вам також буде потрібно «днище», яке буде верхнім майданчиком кришки, і чотири вузьких сторони (не ширше 12 см, щоб кришка не була занадто високою). За шиповий технології зберіть деталі кришки, відстежуючи акуратність і однаковість всіх кутів, перевіряючи їх косинцем. Закріпіть деталі на струбцини.
7
Після того, як клей висохне, зашліфуйте поверхні скрині, звертаючи особливу увагу на гострі кути, і доведіть його зовнішній вигляд до досконалості. Посадіть кришку на петлі, прикріпивши їх саморізами до корпусу, і покрийте скриню декоративної просоченням або лаком.