Як побудувати будинок на болоті.

При будівництві будинку на заболоченому ділянці або в тих місцях, де високий рівень грунтових вод, завжди виникають певні складнощі. Особливе значення для створення міцного довготривалого будови має ретельна підготовка місця і вибір правильного типу фундаменту.
Інструкція
1
Проведіть дослідження ґрунту в місці передбачуваної споруди будинку. Бажано залучити до цього професійних експертів, які ретельно вивчать особливості ґрунту, визначать рівень грунтових вод і винесуть кваліфікований висновок про принципову можливість зведення капітального будови.
2
При позитивному результаті експертизи виберіть тип фундаменту, на якому буде зведений будинок. Найпоширенішим типом для заболоченого грунту є суцільною плитно-монолітний фундамент з гідроізоляцією. Бажано відлити плиту безпосередньо на об'єкті будівництва, щоб обійтися без підйомного обладнання.
3
Складаючи план споруди, враховуйте, що вам доведеться пожертвувати таким необхідним у господарстві підвальним рівнем будинку. Всі види фундаменту, які дозволено зводити на заболоченому рухомому грунті, повинні, насамперед, протистояти натиску води, що надходить знизу. Такі конструкції фундаменту умовно іменують «плаваючими».
4
До початку заливки фундаменту зніміть верхній шар грунту, відрийте невеликий котлован глибиною 110-130 см і наповніть поглиблення шаром гранітного щебеню (приблизно 70 см), а зверху засипте шар крупнозернистого піску (приблизно на 30 см). Бажано вибирати для будівництва самий початок літнього сезону, після сходу грунтових вод.
5
Після засипання піску багаторазово полийте його водою зі шланга, щоб ущільнити якомога сильніше. Після поливання проведіть трамбування піщаного насипу, використовуючи вібраційну дошку.
6
Для стоку грунтових вод в різних зонах будівельної ділянки викопайте замкнуту дренажну систему з траншей, нахилених в один бік. Глибина траншеї повинна бути 1,5-2,5 м. Дно поглиблення засипте щебенем, а потім укладіть в траншеї дренажні труби, проробивши в них попередньо отвори для збору води. Для захисту труб від засмічення бажано обмотати їх натуральним кокосовим волокном або спеціальною геотканин.
7
В місцях сходження траншей встановіть дренажні колодязі у вигляді пластикових резервуарів, вкопаних в землю. Вода стікатиме по трубах і накопичуватися в такому колодязі, звідки її періодично доведеться відкачувати занурювальним насосом за межі дільниці.
8
Після проведеної підготовки встановіть опалубку на місці майбутнього фундаменту, а потім покладіть на дно азбестоцементні листи і арматуру. Приготований в бетономішалці розчин залийте в опалубку до тих пір, поки товщина плити не досягне 25-30 см.
9
Після застигання фундаменту переходите до пристрою цоколя будинку, який переважніше скласти з буту, обклавши великими каменюками плиту по всьому периметру споруди. Камені скріпіть розчином кладки. Цоколь повинен підніматися над рівнем землі на півметра. Залиште з кожної з чотирьох сторін цоколя вентиляційний отвір.
10
Тепер переходите до виконання основних робіт по зведенню стін будинку, виготовленню даху і обробці. Технологія будівництва при цьому практично нічим не відрізнятиметься від будівлі будинку на звичайному твердому грунті.