Як виготовити човен.

Човен - зручний та доступний засіб пересування по воді, і для плавання по невеликих водойм човна використовує безліч людей. Маючи човен, ви можете дозволити собі приємний відпочинок в теплу пору року, а також, якщо ви захоплюєтеся риболовлею, човен надасть вам додаткові зручності в лові риби на глибині. Якщо у вас є потрібні інструменти і матеріали, а також приміщення для майстерні, ви цілком можете спробувати виготовити човен самостійно, заощадивши гроші на її покупку в магазині.
Інструкція
1
При довжині човна близько 4 м, а ширині - 1,2 м, вам будуть потрібні рівні соснові дошки відповідних габаритів. Дошки повинні бути з перетином 30х30 мм, 40х20 мм, а також 50х20 мм - для різних частин човна.
2
Для обшивки човна використовуйте водостійку фанеру товщиною в 1 см. Також вам будуть потрібні два титанових аркуша 100х200 см, металеві шурупи і епоксидний клей.
3
Заготовте креслення човни та її деталей. Для формування носа човна візьміть бруси 1050х180х100 мм. Замість кіля встановіть 5 стрингерів на днище човна.
4
Виготовте з товстих соснових брусів стапель і встановіть на нього шпангоути і носові бруси. Вклейте поздовжні дошки і обшийте борта човна водостійкою фанерою, а потім зніміть човен зі стапеля.
5
На поздовжні і поперечні набори встановіть титанові листи товщиною 1 мм, використовуючи шуруповерт і оксидовані шурупи, а перед цим прокладете на дошки синтетичну тканину, просочену фарбою. Гострі краї закрийте металевими куточками, пригвинтивши їх шуруповертом.
6
Закінчивши виготовлення човна, ви можете встановити на неї додатковий електромотор з гвинтом, що знаходяться під водою.
7
Також ви можете встановити на човен, не чіпаючи загальної конструкції, відмітні приставку на мотор з тунелем для підйому води, яка збільшить швидкість руху, даючи мінімальне навантаження на мотор.
У багатьох народів є легенди про дивовижні човнах, яким не потрібно було розвертатися в вузьких протоках, оскільки не було у них ні носа, ні корми. Були такі човни і на Русі. Робилися вони з цілого стовбура, найчастіше з липи або осики. Зараз таку історичну човен можна зробити тільки з декількох шматків, причому замість традиційних деревних порід для цієї мети використовується в основному сосна.
Вам знадобиться
  • - товсту колоду довжиною не менше 2 м;
  • - ялинові коріння;
  • - стамески:
  • - киянка;
  • - стрічкова пила;
  • - козли.
Інструкція
1
Щоб зробити довбанку з одного ствола, розпиляєте його поперек на 3 частини. Дві повинні бути однаковими по довжині, і кожна становить приблизно 1/6 частина від центральної дошки. В давнину люди визначали співвідношення частин емпіричним шляхом, але в основному передня і задня частини складали від 1/5 до 1/8.
2
Середню частину розділіть уздовж на 3 частини. Це будуть боковини і дно. На боковини йдуть опуклі дошки, на дно - плоска. Товщина її складає 5 см. Борта мають бути однаковими. На жаль, зараз дуже рідко можна знайти колоду достатнього розміру, тому човни роблять з декількох колод. Але в будь-якому випадку у вас повинна вийти плоска дошка та 2 симетричні боковини.
3
По внутрішній стороні борта такого човна проходить довгий жолоб. Видовбати його по всій довжині. Товщина дошки, яка у вас вийде в підсумку, становить 3-5 см. Вона повинна приблизно збігатися з товщиною дна.
4
З тих шматків колоди, що ви відрізали на самому початку, зробіть передню і задню частини човна. Далекі предки їх повністю видовбували, в тому числі і зовнішню частину. Але зовнішні шматки можна і відпиляти, надавши їм загострену форму. Приставте один до одного борта і дно так, як вони будуть розташовуватися при збірці. Приблизно подгоните до них загострені частини. Остаточну підгонку ви зробите, коли будете зшивати човен.
5
Якщо дотримуватися старовинною технологією, яка ще не так давно застосовувалася в північних районах, зшивайте човен ялиновими корінням. По всіх швах на рівному віддаленні від країв просвердлите невеликі отвори. Вони повинні знаходиться на однаковій відстані один від одного і розташовуватися так, щоб в результаті у вас вийшов шов, що нагадує «козлик».
6
Застосовувалася в старовину й інша технологія - човни зшивали дерев'яними цвяхами. На жаль, зараз таких не знайдеш. Але можна відійти від історичного способу і з'єднати частини вашого вироби звичайними цвяхами або залізними скобами.
7
Намітьте місця для банок. Їх зазвичай потрібно 2-3. Зробіть в місцях їх кріплення до бортів поглиблення відповідного розміру. Банки краще прибити, хоча можна використовувати те ж саме зшивання.
8
Перед тим як відправитися в плавання, з човном необхідно виконати ще кілька маніпуляцій. Досушити човен під дахом, в захищеному від протягів місці, інакше дерево деформується.
9
Потім просмолити човен. Цей процес має дві мети. Ви таким чином загерметізіруете отвори, які неминуче утворюються при зшиванні. А також смола захистить ваше виріб від впливу вологи.
10
Незалежно від того, робили ви човен з одного колоди або з декількох, вийде вона досить вузькою. Тому для стійкості до неї іноді прилаштовують балансир. Звичайні весла з кочетами в даному випадку не підійдуть, тому веслярі використовують короткі гребки. Їх можна вирізати з того ж дерева. Підійдуть і байдаркові весла.