Як зняти швидко синяк і набряк. Як прибрати гематому на голові підручними препаратами.

Поява синяка і набряку, які зазвичай виникають після прямої травми тканин, досить неприємно як з косметичної точки зору, так і з-за болю, що виникає при здавленні травмованих м'язів і підшкірної клітковини. Тому пошук засобу, здатного зменшити неприємні симптоми, ведеться дуже давно.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - сиру картоплю;
  • - розчин бодяги;
  • - спеціальні мазі («Троксевазин», «Есцин», «Індовазин» , «Венітан»).
Інструкція
1
Використовуйте лід. Помічено, що прикладання холоду безпосередньо до травмованого ділянки тіла здатне зменшити розміри крововиливи. Але важливо холод прикладати якомога раніше, і обов'язково загортати лід у кілька шарів тканини, інакше становище може істотно погіршитися через холодової травми. При цьому слід знімати холод через кожні 45-60 хвилин, і знову його можна прикласти через 10-15 хвилин.
2
Переконайтеся, що у пацієнта немає важкої травми внутрішніх органів або перелому, які небезпечні не тільки розвитком набряку внаслідок вилиття крові, але і вираженими порушеннями загального стану, які вимагають негайної лікарської допомоги.
3
Якщо у пацієнта немає ознак травми внутрішніх органів або перелому, то можна обмежитися при незначній травмі амбулаторним лікуванням, але при погіршенні стану може знадобитися консультація лікаря-хірурга або травматолога. Зазвичай точний обсяг і вираженість синця стають зрозумілими тільки через кілька годин після травми, але заходи повинні прийматися відразу - це дозволить скоротити час лікування і розмір гематоми.
4
Особливої уваги заслуговують синці, які виникають після незначних травм - це може свідчити про захворювання судин або патології системи кровотворення. У цьому випадку від своєчасного звернення до лікаря часто залежить встановлення діагнозу і призначення лікування.
5
При відсутності ускладнень скористайтеся підручними засобами. Зменшити біль і набряк допомагає натертий на тертці сиру картоплю, який охолоджує місце появи можливої гематоми, а вітаміни і мікроелементи, що містяться в цій каші, впливають на стан судинної стінки. Також можна використовувати розчин бодяги, який продається в кожній аптеці.
6
При схильності до швидкої появи гематоми та набряку на місці травми, можна порадити відразу змащувати місце удару мазями, до складу яких входять екстракти кінського каштана або флавоноїди («Троксевазин», «Есцин», «Індовазин», «Венітан» ). Ці мазі надають і протинабрякову дію, і скорочують час «цвітіння» синяка на шкірі. У різних людей потрібен різний час для зменшення розміру синця і ефективним виявляється використання мазей і гелів, до складу яких входить витяжка з медичних п'явок.