Що таке компас.

Компас - це пристрій, який в звичайному, повсякденному житті навряд чи хто використовує. Частіше, він потрібен туристам, які віддають перевагу активному відпочинку, а так само морякам і льотчикам. Існує декілька видів компаса, і всі вони мають принципову відмінність.
Інструкція
1
Самий найпростіший варіант - це магнітний компас. Даний пристрій вказує напрямок руху щодо сторін світу. Принцип дії заснований на взаємодії магніту, що знаходиться в компасі з магнітним полем Землі.
2
Спочатку компас використовувався для того, щоб полегшити рух по пустельній місцевості. Найпростіше пристрій складався з магніту, який кріпився до коробки, а потім до посудини з водою. Потім компас забезпечили спеціальним циферблатом, який знаходився в центрі коробки, а з магніту зробили стрілку.
3
Стрілка обертається навколо своєї осі і встає уздовж силових напрямних магнітного поля, у напрямку до Північного полюсу. Перпендикулярні лінії, нанесені на циферблаті, позначають сторони світу - північ, південь, схід, захід. Один кінець стрілки показує на північ, а інший на південь.
4
Електромагнітний компас влаштований за принципом електрогенератора і складається з декількох рамок з обмотками. Основна його відмінність від магнітного компаса - це відсутність залежності від струмів, які впливають на роботу пристрою і спотворюють показники. Основна сфера застосування електромагнітного компаса - авіація.
5
Одне з найскладніших пристроїв - це, мабуть, гірокомпас. Його показання пов'язані не з магнітними, а з географічними полюсами. Гірокомпас служить опорним навігаційним пристроєм в рульових системах в судах, а також він використовується для точного наведення на ціль бойового знаряддя корабля.
6
Як правило, мандрівники використовують компас разом з картою - сличают напрямки на карті з місцевістю. Вміти поводитися з компасом - це важливий навик для туриста. Пристрій допомагає вибрати найбільш вигідний шлях, прийти до наміченої мети, тренує зорову пам'ять і спостережливість.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1G-X-RmhhA4
Зверніть увагу
На роботу магнітного компаса впливають високовольтні лінії електропередач, полотно залізниці.
Корисна порада
Будь компас можна перевірити - візьміть металевий предмет, піднесіть до пристрою, стрілка вийде з рівноваги. Після того як ви приберете предмет, стрілка повинна повернутися в попереднє положення.