Як зробити так, щоб ялинка довше стояла.

Один із символів Нового року - ялинка. У новорічні свята вона прикрашає практично будь-який будинок. При цьому якщо штучні аналоги можуть стояти довго і абсолютно не втратять свій зовнішній вигляд, то установка живої ялинки вимагає дотримання особливих умов.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - сіль;
  • - цукор;
  • - аспірин;
  • - товчений крейда;
  • - лимонна кислота;
  • - аміачна селітра;
  • - суперфосфат;
  • - калійна селітра.
Інструкція
1
Правильно вибирайте дерево. Ялинка повинна виглядати масивної і пухнастою - гілки у здорової дерева міцні і пружні, голки зелені і не обсипаються. Найдовше простоїть ялинка з дрібною хвоєю, причому стовбур теж повинен бути покритий голками. Слідкуйте за цілісністю маківки - якщо вона обламається, то деревце швидко висохне.
2
Підготуйте ствол. Не створюйте різких перепадів температур - якщо ви купили ялинку на вулиці, то потримайте її кілька годин на під'їзді або на балконі. Не зберігайте ялина в теплі, так вона швидко втратить свіжість. Стовбур у дерева слід оголити - зрубаєте нижні гілки, оголюючи підставу приблизно на 20 сантиметрів (обстругати кору гострим, тонким ножиком).
3
Оберіть спосіб зберігання ялинки. Ви можете поставити ялина в ємність з водою або піском - вибір матеріалу залежить від розмірів дерева і ваших намірів продовжити життя новорічної красуні. Пісок вважається ідеальним варіантом для зміцнення ялинки і при відповідній підгодівлі допоможе дереву простояти довше.
4
Приготуйте живильний розчин. Змішайте сіль і цукор (по 2 столові ложки), розчиніть порошок у воді (2-3 літри), додайте одну таблетку аспірину - такий склад забезпечить харчування дереву і запобіжить появі гнилі. В 3 літрах води розчиніть щіпку лимонної кислоти і трохи товченої крейди. Ці два варіанти можна використовувати для дерева невеликих розмірів, яке буде триматися в ємності з водним розчином. Для великих ялинок необхідно додаткове зміцнення піском.
5
Додайте в чистий пісок літр води з розчиненою в ньому однієї таблеткою аспірину і 3 ложками цукру - в отриману масу ви помістіть стовбур ялинки і ретельно утрамбуєте склад. Періодично поливайте пісок водою з розчиненим аспірином і декількома крупинками марганцівки.
6
Підтримуйте свіжість ялинки. Раз в день обприскуйте гілки водою з пульверизатора і додавайте в посудину з розчином кілька ложок суміші аміачної селітри, суперфосфату і калійної селітри (2: 1: 0,5). Будь-які добрива для кімнатних рослин можна використовувати для щоденного підживлення - готові склади містять всі елементи, необхідні для того, щоб ялинка залишалася зеленою і свіжою якомога довше.
Зверніть увагу
Малюємо на зеленому папері круг, розміром з нижній ярус майбутньої ялинки. Малюємо внутрішній коло, відступивши від зовнішнього трохи більше половини радіуса. Круг за допомогою лінійки ділимо на 12 секторів. Робимо надріз по лініях до внутрішнього кола. Кожен сектор звертаємо в конус і закріплюємо клеєм. Таким же чином робимо інші заготовки, поступово зменшуючи їх розмір.
Корисна порада
Для початку знадобиться аркуш ватману, скотч, нитки потолце, клей ПВА, каганець з водою, кисть, ножиці, гірлянда, маленькі ялинкові іграшки і робочий одяг, щоб не забруднитися (ПВА погано відпирається, коли висихає). Для способу №2 використовується сітка для квітів. Новорічна ялинка своїми руками - спосіб №1. Технологія схожа на давно відомий спосіб робити ажурні кулі, намотуючи нитки з клеєм ПВА на повітряні кульки.