Як читати гітарні табулатури.

Навчання грі на гітарі починається з азів нотної грамоти. Новачкам пропонують вивчити базові акорди і навчитися читати гітарні табулатури, які використовують для зручності гри на інструменті.
Інструкція
1
Табулатури - це графічний спосіб записати музику. На аркуші паперу малюють горизонтальні лінії: гітарні струни (6 - для шестиструнної гітари, 7 - для семиструнної). Потім їх нумерують від 1 до 6 (7) зверху вниз, від тонкої струни до самої товстої. Таким чином, верхня перша струна виявляється вгорі, а басова струна розташовується в самому низу під останньою цифрою.
2
На цих смужках пишуть цифри, які позначають номери ладів. Зверху вниз цифри розташовані в тому порядку, в якому необхідно видобувати звуки: - E (Мі) - 6я струна (сама товста); - A (Ля) - 5я струна; - D (Ре) - 4я струна; - G (Сіль) - третя струна; - B (Сі) - 2я струна; - E (Мі) - 1й струна (найтонша).
3
Цифри, розташовані один над одним, означають акорд, тобто витяг звуків з декількох струн одночасно. Відкрита (незажатая) струна позначається знаком 0, не звучить струна - Х. Довжина звуку визначається кількістю прогалин чи дефісів між цифрами. Знаючи ці умови, початківець музикант зможе зіграти найпростішу мелодію з першого разу.
4
Однак майте на увазі, що кожен музикант пише табулатури по-своєму. Тому перед тим як освоювати ту чи іншу пісню, уважно прочитайте супроводжуючі її пояснення. Крім цього, в деяких табулатурах замість цифр струни позначаються латинськими літерами, відповідними назвою нот звучання відкритих струн. Наприклад, перша, сама тонка, струна у відкритому звучанні дає звук «ми», відповідно, позначається в табулатурі латинською літерою Е.
5
При роботі з табулатурами будьте уважні, оскільки іноді струни не містять ніяких чисел. Це означає, що при грі вони не повинні звучати. Пам'ятайте, що будь написання мелодії - це лише схема, а тому потрібно спочатку послухати музику кілька разів, зрозуміти як вона записана в табулатурі, і лише тільки після цього грати її.
Зверніть увагу
Найбільша незручність табулатури полягає в тому, що ви не можете точно визначити, як довго повинна звучати певна нота.
Корисна порада
Перш ніж взятися за вивчення акомпанементу, прослухайте пісню кілька разів. І починайте вчити ноти.
Щоб навчитися читати табулатури правильно, спочатку необхідно освоїти і вивчити основні позначення.

Табулатура - це горизонтальні лінії, число яких дорівнює кількості струн, і вертикальні, що розділяють мелодію на такти. Кожна горизонтальна лінія відповідає гітарної струні, читаючи табулатуру зверху вниз, вона починається з найтоншою і завершується самої толстой.С лівого боку від горизонтальної лінії, як правило, позначені струни: за номером (лад гітари вказуються перед табулатурою), за назвою ноти відкритої струни . У цьому випадку нотні назви мають латинську нотацію. Шоста струна вказується як прописна буква «Е», а струна під номером один як рядкова «e». Якщо з лівого боку від лінії немає запису номерів нот і струн і немає рекомендацій на лад гітари перед табулатурою, тоді слід використовувати стандартний лад даного типу гітари, для якого написана табулатура.Чісло ліній може не рівнятися кількості струн, наприклад, для схеми соло партії можна застосовують скорочений запис табулатури, в якій пишуться струни, які беруть участь у сольній партіі.Значеніе на горизонтальній лінії читається як номер лада, на якому слід притиснути струну. Якщо це цифра нуль, значить, буде грати відкрита струна. Необов'язкові ноти, як правило, записуються в дужках, їх можна не грати. Читати табулатури з цифрами на вертикальній лінії слід як одночасне витяг цих звуків. Варто зауважити, що знак «X» після струни означає, що дана струна не повинна звучать.Скольженіе (гліссандо) вказується за допомогою знаків та/записуваних між цифрами (висхідний і спадний гліссандо), що читається як ковзання по струні від лада, на який показує перша цифра до ладу, на який показує вторая.Легатто записується за допомогою знаків «p» і «h» (pull off - спадний, hammer on - висхідний), що вставляються між двома нотами, з яких звук видобувається з першої ноти пальцем на правій руці, а наступний звук витягується пальцем на лівій руці. Вібрато записується як знак «~», який вставляється після ноти стільки разів, скільки повинна звучати струна.Протяженность струни (бенд) записується за допомогою знака «^» між двома нотами, в цьому випадку звук збільшується з першої ноти до другої. Зазвичай, такий прийом використовують у грі на електронній гітарі.