Як висловити скорботу.

На жаль, ніщо не вічне під місяцем. Люди приходять у цей світ і з часом залишають його. Стикаючись з неминучістю смерті, люди намагаються підтримати рідних і близьких померлого, висловити скорботу і співчуття.
Інструкція
1
Не соромтеся своїх почуттів. Якщо ви щиро, тепло і доброзичливо ставтеся до горюющего і страждають від безповоротної втрати, не стримуйте емоцій, підтримайте їх добрим словом. Людям в такій стресовій ситуації потрібна турбота. Перш ніж говорити слова розради людині, подумайте, ким вам припадав померлий, що він зробив доброго в житті, чому вас навчив. Відчуйте також, що зараз відчуває людина, якій ви збираєтеся висловлювати співчуття: його переживання, ступінь втрати, взаємини з покійним. Відповідні словами знайдуться самі собою.
2
Якщо у вас був конфлікт або натягнуті відносини з померлим, то це ніяк не повинно вплинути на ваші співчуття. Не варто говорити про його негативні якості, неправильних вчинках. Ви не можете точно знати, наскільки сильно розкаявся чоловік. Можливо, він просто не встиг попросити у вас пробачення. Як кажуть, про небіжчика або хороше, або нічого.
3
Скорбота можна виразити не тільки словами. Якщо ви не змогли знайти відповідних слів, то вчините так, як вам підказує серце. Можна підійти і обійняти скорботного, поплакати з ним, не кажучи зайвих слів, якщо це доречно і етично. Якщо ж ви з померлим не перебували у близьких стосунках, то можна обмежитися потиском руки родичам на кладовищі після церемонії прощання.
4
Підкріпіте слова скорботи посильною допомогою. Слова без допомоги - це всього лише формальність. Посприяйте з пристроєм і організацією похорону, матеріальна підтримка ніколи не буде зайвою в такій ситуації - це не означає, що ви просто відкуповуються. Справи не тільки підкріплять ваші співчуття, але хоча б на соту частку полегшать життя скорботного. Не соромтеся: завжди питаєте, чим ви можете допомогти. Тоді ваші слова знайдуть вагу і значимість.
Корисна порада
Ніколи не тіште скорботного очікують його світлим майбутнім. «Нічого страшного, вийдеш ще раз заміж», - це нетактовно і безсердечно. У цей момент нікого не цікавлять майбутні перспективи. Людина переживає справжню потерю.Ні в якому разі не шукайте позитивні моменти в трагедії. Фрази на кшталт «Тепер йому краще. Нарешті він відмучився »,« Бувають ситуації й гірше »можуть викликати тільки неприязнь і агресію.