Як обрізати пальму.

Рослини, що належать до сімейства пальмових досить вимогливі до умов утримання і болісно реагують на пошкодження стовбура або кореневої системи. На відміну від драцени і юки, у витягнувся у висоту пальми не можна зрізати верхівку, що не погубив рослина. Єдина обрізка, яка можлива для пальм - видалення відмерлих коренів і листя.
Вам знадобиться
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - листова земля;
  • - перегнійна земля;
  • - активоване вугілля;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
При пересадці або перевалки пальм, яка виробляється навесні, слід зчистити грунт з боків земляної грудки, вийнятого з горщика або діжки, і оглянути кореневу систему. Акуратно видаліть відмерлі коріння.
2
Молоді пальми слід перевалювати один раз на рік, збільшуючи при цьому розмір горщика. Досить часто при цьому виявляється, що в самій нижній частині ємності, в якій росла пальма, утворилася подушка з розрослися коріння. Ці корені при перевалці рекомендується обрізати гострими ножицями або садовим ножем. Молоді рослини не страждають від подібної обрізки.
3
Помістіть пальму з обрізаними корінням в підготовлену ємність зі свіжим дренажем і грунтовим субстратом. Якщо ви використовуєте як дренажу глиняні черепки, закрийте одним черепком дренажний отвір горщика, а решта черепки засипте шаром річкового піску. Поверх піску насипте грунтову суміш з трьох частин дернової землі, двох частин перегнійної і листової землі і частини піску.
4
Після перевалки рослина потрібно полити водою кімнатної температури. Підгодовувати пальми з обрізаними корінням протягом найближчого року не слід, оскільки в свіжому грунті і без того достатньо поживних речовин.
5
Засохле листя пальм слід не зривати, а акуратно зрізати після того, як черешок листа повністю висохне. Робити це можна протягом усього року. Підсохлі через неправильне утримання кінчики листя рослини обрізати не рекомендується.
Зверніть увагу
З пальмами часто змішують драцену і юку, хоча перша рослина відноситься до сімейства драценових, а друге - до сімейства агавових. Обидва цих рослини можна сформувати, обрізавши верхушку.Обрезать драцену і юку слід навесні. У витягнувся драцени зрізається вся частина стовбура з листям, у юки потрібно залишити стільки листів, скільки вийде. Зрізи в обох випадках присипають товченим деревним вугіллям або розтертої на порошок таблеткою активованого вугілля. Можна закрити зрізи садовим варом.Укореніть зрізані черешки драцени і юки можна у воді або теплиці з вологим піском. У воду, в якій стоїть держак, покладіть таблетку активованого вугілля.