Як відклеїти двосторонній скотч.

Двосторонній скотч є практично не замінним матеріалом в будівельних, монтажних і покрівельних роботах. Крім цього він знайшов широке застосування в пакувальній, автомобільної та швейної галузях. Завдяки своїм високим якостям, скотч дозволяє надійно приклеїти необхідні матеріали і предмети майже до будь-яких поверхнях. Єдиним недоліком можна вважати те, що відклеїти двосторонній скотч, при цьому не пошкодивши поверхню, до якої він приклеєний, вкрай складно.
Інструкція
1
Спробуйте акуратно підчепити скотч ножем або лезом. Іноді цього буває достатньо для того, щоб видалити залишки старого скотча. У разі якщо це не допомогло, скористайтеся одним із таких методів:
2
Придбайте в магазині спеціальний диск для видалення двостороннього скотча. Звичайно, він коштує не дешево, але свою ціну виправдовує, оскільки видаляє скотч без будь-яких проблем, не залишаючи слідів. Крім цього, одного такого диска вистачить на дуже довгий час.
3
Просочіть ганчірочку гасом або уайт-спиртом. Покладіть тряпочку на скотч і злегка потріть його. Як тільки скотч стане м'яким, підчепити його і відклейте від поверхні. Всі сліди видаліть тим же самим спиртом або гасом. Іноді, для того щоб скотч розм'як, доводиться дуже довго терти його вологою ганчіркою. Однак візьміть до уваги, що уайт-спирт може затемнити лакофарбову поверхню.
4
Розігрійте скотч феном або ж за допомогою звичайного натирання. Як тільки він стане теплим, акуратно піддягайте його і повільно віддирати від поверхні. Всі сліди, залишені скотчем, протріть серветкою зволоженою спиртом.
5
Придбайте в магазині або у малярів спеціальний ластик. Вставте його в шуруповерт і при його допомозі відітріть весь скотч. Решта сліди протріть гасом або спиртом.
Зверніть увагу
Якщо у вас не вийшло відклеїти скотч самостійно або ви боїтеся пошкодити поверхню, зверніться за допомогою до майстерні, і фахівці своєї справи вам неодмінно допоможуть і дадуть відповідь на ваші запитання.
Корисна порада
На той випадок, коли під рукою немає ніяких засобів, якими можна було б відтерти весь скотч, можна скористатися звичайним рослинним маслом, але такий спосіб відтирання вимагає великої акуратності, терплячості, а головне неспішності. Адже якщо поспішити, можна забруднити в олії всі речі, а тоді вже доведеться крім слідів від скотчу, видаляти і непотрібні масляні сліди.