Як посадити вербу.

Іва - рослина з сімейства вербових, до якого відноситься близько ста сімдесяти видів. Як правило, це дерево або чагарник, що росте до десяти-п'ятнадцяти метрів у висоту, хоча серед верб зустрічаються і сорокаметрові гіганти, а в полярних областях ростуть низькорослі сланкі види висотою всього кілька сантиметрів. Верби не дуже вимогливі до грунту, відрізняються гарною формою крони, за що й улюблені ландшафтними дизайнерами. Розмножуються верби насінням і живцями.
Вам знадобиться
  • - посадковий матеріал;
  • - пісок;
  • - торфоперегнійні горщики;
  • - торф;
  • - перепрілий компост.
Інструкція
1
При зберіганні у насіння верби помітно зменшується схожість, а тому набагато простіше посадити цю рослину, укоренивши держак. Для отримання посадкового матеріалу використовуйте свежесрезанние однорічні вербові пагони.
2
Укореняти вербові живці в домашніх умовах найкраще навесні. Перед посадкою поріжте пагони на відрізки довжиною три-чотири сантиметри. Помічено, що краще вкорінюються живці, вирізані з товстої частини пагона, що знаходиться ближче до стовбура.
3
Посадіть живці в ящик з піском так, щоб над поверхнею піску залишалося не більше сантиметра деревини. Полийте живці і помістіть контейнер в тепле приміщення. Ящик з пагонами накрийте склом і стежте за тим, щоб температура повітря в ньому була не вище двадцяти градусів.
4
Для вкорінення вербі буде потрібно три-чотири тижні. Весь цей час стежте за тим, щоб пісок в ящику з живцями був вологим. Вкорінені живці розсаджують по окремих торфоперегнійних горщиків. Півтора місяці потому вербу можна посадити на постійне місце.
5
Підберіть місце для посадки. Вербі підійде ділянка з суглинистой грунтом. Навіть якщо на обраному місці грунтові води залягають близько до поверхні, рослині це не зашкодить.
6
Молоді рослини, що висаджуються на постійне місце з земляним комом, добре приживаються в будь-який час з середини весни до жовтня. Верби з відкритими корінням слід садити ранньою весною або на початку листопаду. Якщо ви збираєтеся вирощувати не дуже зимостійкий вид цієї рослини, саджайте його навесні. Для посадки викопайте яму глибиною півметра і діаметром п'ятдесят сантиметрів.
7
На дві третини засипте яму сумішшю з рівної кількості вийнятого ґрунту, торфу і перепрілого компосту. Помістіть саджанець в яму, засипте вільне місце вийнятим грунтом і злегка ущільніть землю.
8
Протягом року після посадки вербам потрібно рясний полив раз на два тижні з розрахунку двадцять літрів води на одну рослину. В суху погоду саджанці слід поливати раз на тиждень.