Як створити архів tar.

TAR-архіви вельми часто використовуються в операційній системі Linux. У деяких дистрибутивах цей же формат використовується пакетними менеджерами. Але іноді такий архів потрібно не розпакувати, а створити.
Інструкція
1
Перший спосіб створення TAR-архіву полягає в наступному. Знайдіть в файлової системі свого комп'ютера будь-який архів того ж формату (з розширенням .TAR.GZ). Скопіюйте його (саме скопіюйте, а не перемістіть!) В зручну для вас папку. Потім зайдіть в нього за допомогою диспетчера файлів Midnight Commander як в звичайну папку. Видаліть з нього весь вміст, крім одного будь-якого файлу (якщо зробити архів порожнім, буде видаватися помилка). Потім скопіюйте в нього ті файли, які потрібно. Після цього видаліть останній файл із старого вмісту архіву. Нарешті, вийшовши з архіву, як з папки, перейменуйте його так, як вам зручно, користуючись засобами тієї ж програми Midnight Commander. Розширення при цьому ні в якому разі не міняйте.
2
Другий спосіб створення TAR-архіву полягає у введенні необхідних команд вручну з клавіатури в консолі. Для цього спочатку створіть нову папку з бажаним назвою. Скопіюйте в неї ті файли, які ви бажаєте помістити в архів. Потім, перебуваючи поза цією папки, тобто, на один рівень вище, введіть таку команду: tar -cvf archive.tar/path/to/the/folder, де archive.tar - ім'я архіву,/path/to/the/folder - повний шлях до папки з файлами. Архів буде створений в папці, яка перебуває на один рівень вище.
3
Якщо звичайні архіватори одночасно з приміщенням файлів в архів стискають їх, то тут стиснення даних необхідно здійснити окремо. Для цього дайте таку команду: gzip archive.tarВ результаті файл з архівом буде стиснутий, а до його імені додасться друге розширення - GZ.
4
При бажанні, замініть такому файлу подвійне розширення .TAR.GZ на одинарне - TGZ, що дозволить, наприклад, зберігати його на машинах з операційною системою DOS, де подвійні розширення файлів, як відомо, не підтримуються.
5
Щоб витягти з архіву необхідні файли, просто зайдіть в нього вже згаданої вище програмою Midnight Commander як в звичайну папку, а потім здійсніть бажані операції з файлами так, як якби вони розташовувалися не в архіві, а в папці.