Як підвищити гемоглобін однорічному дитині. аналіз крові з вени при залізодефіцитної анемії у однорічної дитини.

Зниження рівня гемоглобіну, як і будь-яке патологічний стан, вимагає профілактики, а при виникненні - негайного лікування. Особливо значної шкоди цим станом наноситься дитячому організму - дитина відчуває себе втомленим і виснаженим.
Інструкція
1
Анемією називається знижений рівень гемоглобіну на одиницю об'єму крові. Останнім часом у дітей дане захворювання стало зустрічатися навіть частіше, ніж у дорослих. Це пов'язано з анатомічною незрілістю органів кровотворення, що виникає в результаті негативного впливу ряду факторів навколишнього середовища. Недокрів'я прийнято ділити на декілька різновидів, серед яких найчастіше зустрічається так звана дефіцитна анемія. Дещо рідше зустрічається гемолітична анемія, обумовлена руйнуванням еритроцитів, недокрів'я після сильної крововтрати, спадкова анемія, тощо.
2
Знижений гемоглобін супроводжується специфічними стійкими симптомами, що дозволяють вчасно його розпізнати. Дитина стає млявим, у нього порушується апетит, або ж, навпаки, його тягне їсти все підряд, у тому числі, крейда, віск, папір. Шкірний покрив у такої дитини стає блідим і холодним, а волосся - ламкими. Але навіть якщо не виникне жодного з цих симптомів, анемія буде виявлена при першому ж аналізі крові.
3
Так зване дефіцитне недокрів'я може виникати внаслідок нестачі заліза (залізодефіцитна анемія), або при нестачі яких-небудь вітамінів. Також дефіцитна анемія може бути вторинною. У цьому випадку причиною захворювання стає неправильне харчування, а порушення функції всмоктування корисних речовин в кішечніке.Еслі причина зниженого гемоглобіну - дефіцит заліза або вітамінів, слід звернути на харчування дитини. При підтвердженні діагнозу необхідно збільшити споживання дитиною білків. Вони можуть надходити в організм, зокрема, у вигляді м'яса чи яєць. Однак, не забувайте, що навіть при недокрів'ї норму споживання тваринного білка перевищувати не слід. Також потрібно давати дитині молочно-яблучне пюре, оскільки в яблуках міститься багато железа.Прі вітамінної недостатності звичайно призначають фолієву кислоту, так як недокрів'я у дітей часто буває саме через її нестачі. Крім того, дитина може приймати комплекс, що складається з інших вітамінів. Для того, щоб підвищити рівень гемоглобіну, що знизився внаслідок вітамінної недостатності, слід давати дитині такі корисні рослини, фрукти і ягоди, як ревінь, шипшина, банани. Киселі і компоти з ревеню заповнюють дефіцит вітаміну C і деяких мінералів. Також ревінь містить яблучну кислоту. Дітям від одного до двох років найкраще давати киселі і компоти з ревеню разом з шипшиною. Крім цього, в раціон слід додавати банани.
4
Важливо знати, що іноді причиною зниженого гемоглобіну у дітей стає занадто одноманітне харчування. Тому в раціон дитини необхідно включити всі продукти, про які сказано, що їх потрібно вживати в перший рік жізні.Существуют та інші форми анемії, наприклад, анемія Фанконі, яка є вродженою. При цій формі недокрів'я поряд з пониженням рівня гемоглобіну дитина може відставати в рості і розвитку. Така анемія проявляється в перші роки життя. Однак, як і при звичайному недокрів'ї, все одно слід урізноманітнити харчування і використовувати вітамінні комплекси.
Дефіцит гемоглобіну у дітей - нерідке явище. Якщо дефіцит значний, то вже можна говорити про анемію, а цей стан небезпечно для дитячого організму, так як при ньому погіршується постачання киснем тканин, в тому числі і мозку. Лікування дефіциту гемоглобіну залежить від його ступеня і від віку дитини.
Вам знадобиться
  • - продукти, що сприяють підвищенню гемоглобіну;
  • - консультація гематолога
Інструкція
1
Зниження рівня гемоглобіну, в більшості випадків, обумовлено дефіцитом заліза, але, крім нього, є ще безліч мікроелементів, відповідальних за побудову організму. Запитайте свого педіатра, чи є можливість зробити розширений аналіз крові для того, щоб визначити, який саме мікроелемент в нестачі у вашої дитини.
2
Якщо в раціоні дитини велику частку становить грудне молоко, то чи не намагайтеся зменшити його споживання на користь прикорму. У грудному молоці міститься білок під назвою лактоферрин, який містить іони заліза. Біодоступність заліза з цього білка - близько 60%, тоді як з інших продуктів вона рідко виявляється вище 20%. Крім того, незріла ферментативна система малюка ще не готова до повноцінного переварюванню «дорослої» їжі.
3
Якщо дитина на штучному вигодовуванні, або ж уже досить дорослий, то скоректуйте його раціон на користь продуктів, що містять велику кількість речовин, які піднімають гемоглобін. Залізо найкраще засвоюється з м'ясних продуктів, особливо з яловичини, де біодоступність заліза становить 22%. Залізо в рибних продуктах володіє біодоступністю близько 11%. Ще велику кількість заліза міститься в гречаній крупі, горосі, яєчному жовтку. Також слід подбати про достатню споживанні продуктів, багатих фолієвою кислотою, вітамінами В12 і С. Ці речовини містяться в різних овочах і фруктах.
4
У тому випадку, якщо показники гемоглобіну загрожують здоров'ю дитини, обійтися однією лише коригуванням раціону навряд чи вийде, і може виникнути необхідність давати дитині препарати заліза. Прийом таких препаратів обов'язково повинен проводитися під контролем лікаря.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що підвищена кількість заліза в крові теж не зовсім добре, воно може привести до дефіциту інших мікроелементів, наприклад, цинку і міді. Тому питання про застосування препаратів заліза обов'язково необхідно обговорити з кваліфікованим гематологом.
Корисна порада
Норма гемоглобіну для дітей у віці до 5 років становить 110 г/л, при цьому спостерігається фізіологічне зниження рівня гемоглобіну аж до 100 г/л в районі роки і майже до двох років. Так що, при невеликому відхиленні від норми в цьому віці, паніку піднімати не варто.