Як зв'язати сокс гачком.

Раніше сокс робили з щільного носка. У нього засипали будь-яку крупу і зашивали, формую при цьому м'ячик в діаметрі не більш як 5 см. Сокс виходили однотонними і не дуже привабливими. Сьогодні ж багато хто намагається купити в'язані сокс, які разюче відрізняються від своїх попередників з шкарпеток. Але на їх купівлю можна не витрачатися, а самостійно зв'язати гачком.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки;
  • - наповнювач;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть бавовняні або синтетичні нитки, можна різного кольору. Якщо вони тонкі, то розмотайте весь клубок і складіть нитки овдовіле або вчетверо. Все залежить від того яка необхідна товщина нитки.
2
Для основи сокса вивяжіте гачком п'ять повітряних петель. Це число є оптимальним, оскільки якщо набрати більше петель, то вийде дірка, крізь яку буде випадати наповнювач; якщо менше, то це ускладнить початок в'язки.
3
З'єднайте останню провязав петлю з першої глухий петлею. Вийде невеликий кружечок. З кожної петлі цього гуртка вивяжіте по дві глухі, з яких буде складатися основна в'язка для сокса. Наступний ряд пров'яжіть так само, як і попередній. Тобто якщо перший ряд складався з п'яти петель, другий буде з десяти, а третій - з двадцяти. У четвертому ряду з кожної петлі пров'яжіть по одній петлі, додавання петель в цьому ряду робити не треба. Основа сокса готова.
4
Далі в'яжіть сам сокс. У п'ятому ряду продовжуйте роботу основної в'язкою, але з кожної другої петлі вив'язувати по дві петлі, щоб у підсумку їх вийшло 30 шт. У шостому ряду подвоєння зробіть вже в третій петлі, в сьомому в четвертому, восьмому в п'ятий, в 9-му в другій петлі. Десятий ряд продовжуйте в'язати без подвоєння петель. Таке додавання петель потрібно робити для того, щоб сокс рівномірно закруглявся і придбав круглу форму. З 11-ого по 17-ий ряд в'яжіть без додавання петель основний в'язкою.
5
Починаючи з 18-ого деяких, зменшуйте петлі, що не пров'язуючи при цьому кожну шосту петлю, з кожним поруч робіть зменшення петель через 4, 3, 2 петлі. Тепер засипте в сокс наповнювач (будь-яка крупа або пластмасові кульки) і продовжуйте в'язання, роблячи зменшення в кожному наступному ряду через одну петлю. В'яжіть до тих пір, поки не залишиться одна петля, затягніть вузлик, обріжте нитку і сховайте її залишок всередину. Сокс готовий для гри.