Як визначити спадковість.

Визначення спадковості людини пов'язано з деякими методологічними труднощами. Наприклад, основний генетичний метод, гибридологический, не може бути застосований ні щодо законодавчих, ні з етичних норм: досліди на людях заборонені. Однак існує ряд інших способів, що дають можливість визначати спадковість, чим і займається медична генетика.
Інструкція
1
Визначте, чи дійсно досліджуваний ознака спадковий за допомогою генеалогічного методу, який характер (домінантний, рецесивний) він носить. Метод включає наступні етапи: - збір відомостей у особи, до якого вибудовується родовід про відсутність або наявність аналізованого ознаки (зазвичай захворювання) у його близьких родичів. Для точного результату бажано, щоб ви мали в своєму розпорядженні дані про три-чотири поколіннях; - графічне зображення родоводу, де кожен родич отримує свій шифр; - аналіз родоводу. Проаналізуйте родовід з наступних позицій: - група захворювань, до якої належить досліджувана хвороба; - тип і варіант спадкування; - імовірність її прояви у досліджуваного особи та інших родичів.
2
Використовуйте цитогенетический метод для виявлення спадкових захворювань у новонароджених, Цей метод проводиться шляхом фарбування цитологічного матеріалу і подальшого дослідження за допомогою мікроскопа. В останні роки найчастіше використовується для досліджень лімфоцити, фібропласти, статеві клітини, клітини кісткового мозку, клітини волосяної цибулини.
3
Якщо у людини: - розумова відсталість невідомої етіології; - непереносимість деяких продуктів; - необоротне зниження зору і слуху; - судомний сіндром.то перевірте його аналізи (кров, сечу), використовуючи біохімічні методи, тому що тільки таким чином можна виявити наявність аномальних білків-ферментів або проміжних продуктів обміну, що свідчать про спадкові порушення обміну речовин в організмі.
4
Для вичерпної картини захворювання використовуйте метод ДНК-діагностики, що дозволяє визначити мінімальні порушення та їх причини на генетичному рівні і не потребує повторної здачі аналізів.