Як відпочити за кордоном дешево.

Відпочинок за кордоном - не показник високого майнового чи соціального статусу. Поїхати за кордон може будь-який, причому бюджетний відпочинок може бути не менш цікавим ніж той, за який сплачені чималі гроші. Проявіть фантазію, витратьте трохи часу і сил - і недорогий закордонний вояж запам'ятається вам надовго.
Інструкція
1
Істотно заощадити на поїздці можна, відмовившись від послуг турагентств. Купити авіа- або залізничний квиток, замовити номер в готелі і вибрати розважальну програму ви зможете самостійно. Бронюючи квитки, вибирайте бюджетні авіалінії, стежте за спецпропозиціями на сайтах авіакомпаній, в тому числі і зарубіжних.
2
Не плануйте поїздку на час свят і дитячих канікул. В цей час ціни на квитки істотно вище. Бронюйте квитки заздалегідь і оплачуйте їх через інтернет, на цьому теж можна непогано заощадити. Однак квитки, придбані за спецтарифами дуже складно обміняти або повернути. Якщо ви не впевнені, що точно зможете вилетіти, краще купіть дорожчий квиток, який підлягає обміну без доплати.
3
Якщо ви плануєте зупинитися в готелі, бронюйте його самостійно, ще до вильоту. Факс з підтвердженням броні допоможе вам з отриманням візи. Найекономічніший варіант ночівлі - хостел. Це свого роду гуртожиток, де в кімнаті може бути кілька ліжок, а зручності зазвичай розташовані на поверсі. Однак бувають і номери, розраховані на одну людину. Іноді у вартість «ліжко-місця» включений завтрак.Места в хостелі теж варто бронювати заздалегідь, особливо в "високий сезон".
4
Вибираючи місце для обіду, не заходьте в туристичні райони, там дорого і не надто смачно. Орієнтуйтеся на місцевих жителів - в невеликих кафе і закусочних, розташованих в глибині кварталів, вас нагодують смачно, рясно і досить недорого. Майте на увазі, що в південноєвропейських країнах після 3 години дня і до вечора обід не подають. Дотримуйтеся режиму харчування місцевих жітелей.Запасітесь шоколадкою, пачкою крекерів і пляшкою води - тоді вам не доведеться переплачувати, якщо вас несподівано застане голод або спрага.
5
Якщо вам набридли стандартні туристичні стежки, спробуйте самий бюджетний варіант відпочинку - волонтерські роботи. Частіше такі програми пропонують студентам, але є варіанти, розраховані на дорослих або школярів. Особливо багато волонтерських проектів пропонують європейські країни. Програма передбачає декілька годин роботи в день, плюс розваги та відпочинок. Волонтерські табори зазвичай розташовані в глибині країни, в місцях, куди звичайні туристи добираються рідко. Вам гарантовано житло і їжа (вельми непогана), розважальну програму теж оплачує приймаюча сторона. Вам потрібно лише оплатити реєстраційний збір (не більше 100 євро) та квитки до місця призначення і назад. Вся програма займе від 2 тижнів до місяця.