Як відрізняти англійські часи. Як розрізняти часи в англійській мові.

Багатьох людей лякає система англійських часів. У рідному російській, здавалося б, все просто - три часи: теперішнє, минуле і майбутнє, а в англійському їх цілих дванадцять. Однак не такий страшний чорт, як його малюють, і навчитися відрізняти часи в англійському не так вже й складно.
Інструкція
1
Отже, на відміну від системи часів російської мови, де дія відбувається в часовому відрізку (теперішньому, минулому і майбутньому) англійське дієслово позначає не тільки коли відбувається дія, але і як. Тому ознакою виділяють чотири тимчасові групи: прості, тривалі, завершення (або вчинені) і тривало-завершення. Їх назви говорять самі за себе.
2
Прості часи (Simple Tenses) означають, що дія звичайне, що відбувається з певною регулярністю (завжди, часто, рідко, як правило, два рази на тиждень і так далі). Також воно вживається для констатації факту (Я живу в Москві.).
3
Тривалі часи (Progressive/Continuous Tenses) означають, що дія триває, тривало або буде тривати в певний момент часу (зараз або в даний момент), певний відрізок часу (з і до якого-небудь часу), а також під час іншого дії в минулому або майбутньому.
4
Порівняйте дві пропозиції. «Зазвичай я їм на сніданок бутерброд з сиром» і «Ми їмо чудову піцу зараз». У першому випадку дія відбувається регулярно (на це вказує прислівник «звичайно»), отже, в англійському реченні потрібно вжити даний простий час (I usually eat a cheese sandwich for breakfast), в той час як у другому реченні дія відбувається в даний момент, тому необхідно вжити даний тривалий час (Present Progressive/Continuous) (We are eating a wonderful pizza now.)
5
Часи скоєні (Perfect Tenses) означають, що дія вже завершилося або завершиться, і результат цієї дії наявності. На російську мову дієслово в теперішньому завершеному часу буде переводитися дієсловом у минулому. Для прикладу, порівняйте дві пропозиції. «Я завжди приходив вчасно» і «Я щойно прийшов». У першому реченні звичайне дію в минулому. Отже, при перекладі потрібно вжити минуле простий час (I always came in time). У другому реченні дію завершилося, є результат (я тут), тому використовуйте даний досконале (Present Perfect). Англійською це пропозиція звучатиме так: I have just come.
6
І, нарешті, остання група часів - тривало-досконалі (Perfect Progressive/Continuous Tenses) означають, що дія тривало протягом певного часу в минулому або буде тривати в майбутньому, але воно завершилося або завершитися і результат буде в наявності. Тобто, використання цього часу має на увазі досить тісний причинно-наслідковий зв'язок між самим дією і його ефектом.
7
Навчитися вживати кожне з цих часів можна тільки на практиці. Виконуйте якомога більше вправ, робіть тести, доведіть навик до автоматизму, і тоді ви зможете без праці відрізняти англійські часи.