Як підготуватися до переговорів.

Процес підготовки до переговорів складається з двох складових: проведення організаційних заходів та змістовної підготовки. Ці компоненти тісно взаємопов'язані, і від того, як ретельно вони опрацьовані, залежить успіх переговорів.
Інструкція
1
Організаційна підготовка означає визначення місця і часу переговорів, а також склад і керівника делегації. Якщо плануєте вести переговори на предмет інвестування у вашу компанію, то призначте місце зустрічі на своїй території. Інвестору необхідно переконатися в успішності вашої організації і визначити, наскільки йому вигідно вкладати свої кошти в ваші проекти. У цьому випадку до складу учасників переговорів включіть фінансового директора, менеджерів проектів та інших, необхідних за ситуації, ключових людей.
2
Не призначайте важливі переговори в понеділок вранці або в п'ятницю ввечері. Початок і кінець робочого тижня, як правило, насичений подіями час. Кращий час - перша половина дня в середині тижня. Не забудьте уточнити у другої сторони, в який день і час він має намір зустрітися з вами.
3
Перед проведенням переговорів ретельно проаналізуйте проблему, з якою ви вийдете на зустріч. Визначте цілі і завдання, варіанти бажаного результату. Якщо ви плануєте переговори у складі делегації, заздалегідь між собою розподіліть завдання для кожного. Підготуйте покрокові інструкції для кожного учасника переговорів з вашого боку.
4
Крім цього, приготуйте документи та наочні матеріали, які можуть знадобитися в процесі переговорів. Вручіть їх другій стороні і дайте час для вивчення.
5
Сформулюйте пропозиції і аргументи. Визначте свою переговорну позицію і опрацювати можливі заперечення.
6
Підготуйтеся до переговорів морально, налаштуйте себе на доброзичливе і відкрите спілкування. Під час розмови формулюйте запитання таким чином, що б співрозмовник відповідав позитивно. Негативна відповідь «ні», навіть якщо він був отриманий на нейтральний питання, підсвідомо налаштовує на активну протидію. Розмова почніть з обговорення погоди, як правило, в цей питанні думки збігаються.