Як в'язати протяжку. Протяжка в в'язанні спицями.

Видів петель у в'язанні спицями досить багато. Створюючи той чи інший виріб, ви можете комбінувати їх і отримувати найрізноманітніші види в'язання та візерунки. Але іноді для виконання тієї чи іншої деталі буває необхідно додати або зменшити кількість петель на спицях. Корисним буде освоїти такий прийом, як протяжка. Протяжка - це нитка між петлею, яка лежить на правій спиці, і петлею на лівій спиці. У даній статті ви зможете знайти три способи в'язання протягання.
Інструкція
1
Перед початком роботи освойте такий прийом, як накид. Щоб виконати накид, праву спицю підведіть під робочу нитку справа наліво від вказівного пальця. У вас вийде петля. Якщо в наступному ряду ви пров'яжете над накидом виворітну петлю, у вас вийде дірочка у вашому в'язанні, візерунок вийде ажурним. Зазвичай після накидов в'яжуть кілька петель разом, тоді кількість петель, а значить, і ширина вироби залишатимуться постояннимі.Ітак, приступаємо до способів пров'язування протягання.
2
Спосіб 1.Провяжіте першу петлю лицьовій. Пров'яжіть наступну петлю, не знімаючи її. Тепер другу петлю протягнете через першу і зніміть. Запам'ятайте, що результат протяжок залежатиме від того, за яку саме стінку ви будете в'язати лицьові петлі. Ви можете провязивать накид по-іншому: праву спицю підведіть під робочу нитку у напрямку справа наліво. Якщо ви пров'яжете під цим накидом виворітну петлю, то кількість петель збільшиться, але отвір не утворюється.
3
Спосіб 2.В цьому способі вам потрібно буде провязивать дві петлі з однієї - це ще один варіант збільшення числа петель. Пров'яжіть петлю за задню стінку попереднього ряду, при цьому не стягуйте петлі зі спіци.Теперь пров'яжіть ще одну петлю за задню стінку петлі попереднього ряду, як у першому кроці. Чи не знімайте петлі зі спиці. Зробіть накид. Пров'яжіть ще одну петлю з тієї ж самої петлі, з якої ви Пров'язуйте першу, але на цей раз за передню стінку. Зніміть петлі.
4
Спосіб 3.В першому ряду зніміть петлю, чи не пров'язуючи її. У другому ряду (або ж через декілька рядів) пров'яжіть виворітну над цією петлею. Такі петлі дуже часто використовуються в якості основи для в'язання «ледачих» візерунків, тобто, візерунків з двох кольорів, але створених саме за рахунок витягнутих петель.Комбініруйте різні види петель, створюйте красиві і дивовижні візерунки і радуйте себе і близьких обновками, створеними своїми руками. Удачи вам!