Як вибрати місце роботи. Як вибрати свою роботу.

Коли перед вами постає вибір місця роботи, потрібно поставити собі запитання: що ви хочете отримати? Чим точнішим буде відповідь, тим легше вам буде визначитися з новим місцем роботи.
Інструкція
1
У вас є спеціальність, яка вибрана не випадково, яка подобається, і міняти її ви не збираєтеся? Тоді прицільно шукайте пропозиції, що відповідають вашому утворенню. Подивіться на перспективу: чи буде затребуваний ваш труд через кілька років або потрібно заздалегідь передбачити ймовірність отримання іншої професії.
2
Аналізуйте умови, які вам пропонують роботодавці. Один з найважливіших факторів - величина пропонованої оплати праці. Вона складається з окладу і додаткових винагород. При виборі врахуйте, що гарантовано ви отримаєте тільки окладну частина, прописану в трудовому договорі. Всі інші бонуси спочатку потрібно заробити, і не факт, що це вийде зробити відразу. Тому орієнтуйтеся на розмір окладу, чи відповідає він вашим потребам. Крім оплати праці, важливим моментом при виборі роботи є умови праці, тобто тривалість робочого дня і наявність відряджень. Оцініть, яку частину часу ви зможете провести не вдома, як домочадці поставляться до вашого відсутності.
3
Серед варіантів нової роботи вибирайте той, що ближче до будинку. Час, витрачений на поїздки на роботу і назад, складається в місяці й роки. Назад їх вже не повернеш, подумайте - чи варто витрачати його так необачно?
4
Перш ніж прийняти рішення працювати в даній організації, зберіть інформацію про неї. Почитайте відгуки в місцевій пресі та в інтернеті. Оцініть перспективу: чи будуть затребувані ті товари або послуги, які пропонує дане підприємство через рік, п'ять і десять років. Якщо вас цікавить кар'єрний ріст, оцініть, наскільки він імовірний в рамках даної організації. Чим більше ви зберете інформації, тим легше буде зорієнтуватися в можливості кар'єрного росту.
5
Якщо ви поки вчіться, і робота вам потрібна тимчасово, вибирайте ту організацію, керівництво якої лояльно відноситься до відсутності співробітника під час сесій. Це потрібно обговорити заздалегідь, щоб не виникло нерозуміння з боку начальства і колег.