Як вибрати електронну книжку.

За читанням час в транспорті і на відпочинку летить непомітно. Однак важкий том возити не хочеться, а читати з екрану мобільника шкідливо для очей. Варто взяти в попутники електронний рідер - найсучаснішу книгу.
Інструкція
1
Вибирайте монохромні рідери, якщо читати доводиться багато і часто. Їх екрани виготовлені за однією з двох технологій: електронного чорнила E-Lnk VizPlex або електронного паперу SiPix Mikrocup. Невелика різниця в контрастності екрану і способах управління самою книгою пояснюється особливостями технології. Процес читання відбувається однаково. Перевага цих пристроїв полягає в наявності екрану без підсвічування: сприйняття інформації з нього більш комфортне і звичне, при цьому очі не втомлюються. «Монохроме» споживають енергію тільки при гортанні сторінок, цим пояснюється їх здатність протриматися без підзарядки до чотирьох тижнів і навіть більше. Ціни варіюються від 6000 рублів до 15000.
2
Придбайте рідер з кольоровим дисплеєм, якщо хочете універсальний прилад. Така модель замінить не тільки цілу бібліотеку, а й фотоархів, відеоплеєр, іноді навіть мегапіксельну фотокамеру. Новинки преміум-класу з хорошим оснащенням - найближчі родичі планшетних комп'ютерів. Варто відзначити і наявність операційної системи. Ще один плюс - приваблива ціна від 4500 рублів. Однак є й мінуси - дисплей з підсвічуванням втомлює очі і швидко садить акумулятор.
3
Подумайте над покупкою комбінованого пристрою з двома екранами. Верхній великий екран є монохромним, а нижній - кольоровим. Другий дисплей спрощує пошук і скачування нових книг при підключенні до інтернету, дозволяє скористатися електронними ресурсами новинних порталів, популярних періодичних видань і т.д. Вартість подібних рідерів складає в середньому 15000 рублів.
4
Оберіть для себе модель з відповідним способом управління. Є рідери з довгими рядами кнопок, з джойстиком, з повноцінною QWERTY-клавіатурою. Численні новинки - з повністю сенсорним екраном: ними можна керувати пальцем (ємнісний дисплей) або також стилусом (резистивний), при цьому натискання точніше і не залишається слідів від пальців.
5
Переконайтеся в тому, що електронна книга має хороші показники. Для компактних моделей стандартна діагональ екрану становить близько 5 дюймів. Комфортне і безпечне читання зможуть забезпечити 6-7 дюймові екрани. Великі - від 9 дюймів - дозволять виводити на дисплей сторінку цілком. Для порівняння - шкільний зошит формату А-5 має діагональ 10 дюймів. Для 9-дюймових - 1024х768 звичайне дозвіл екрана, а для компактних пристроїв - 800х600. При виборі монохромних моделей подивіться на кількість градацій сірого кольору: у передових рідерів їх 16.
6
Поцікавтеся у продавця, який у рідера процесор. Чим потужніший, тим краще: саме від цього залежить швидкість пошуку, роботи з графікою і т.д. Ви зможете порахувати, скільки книг поміститься в рідері, виходячи з кількості мегабайт, зазвичай від 512, враховуючи, що розмір середньої електронної книги - 1-5 МБ. Хоча, якщо модель має слот для змінних карт пам'яті, обсяг пам'яті пристрою особливого значення не має.
7
Ознайомтеся з інструкцією, в ній має бути прописана інформація про те, які формати книг підтримує пристрій. Серед популярних: FB2, ePub, DjVu та інші. Дізнайтеся, чи можна підключати до моделі навушники. Стандартний роз'єм 3,5 мм підійде для будь-яких навушників, тоді як при наявності роз'єму 2,5 мм до пристрою підходять тільки навушники з комплекту, а щоб підключити інші доведеться придбати перехідник.
8
Потримайте книгу в руках, легкими вважаються моделі вагою до 200 грамів.