Як давати знижки клієнтам.

Знижка на товар встановлюється для збільшення клієнтської бази та досягнення позитивних економічних показників. Розмір знижки враховує інтереси обох сторін, тобто покупця і продавця. При розробці системи знижок в розрахунок береться первісна - базова ціна.
Інструкція
1
У роздрібній торгівлі, наприклад, на ринку знижка надається за обсяг товару, що купується або з інших міркувань. Наприклад, дайте знижку покупцю, якщо в сусідньому павільйоні продається той же товар за тими ж цінами. Або запропонуйте йому знижку за покупку декількох товарів. Той же принцип використовуйте, якщо продаєте продукт оптом. Покупець зацікавлений взяти продукцію в одному місці, якщо сукупні ціни на кожну позицію виявляться менше, ніж у конкуруючих фірм.
2
Накопичувальні знижки надають постійним покупцям. Ви зацікавлені в постійних клієнтах, прагнете до збільшення обсягу продажів кожному з них. Складіть таблицю знижок, в ній прорахуйте ціни від покупки на певну суму. Встановіть різницю між цінами на 5% у кожній колонці. Покупець буде прагнути до найнижчою ціною в таблиці, збільшуючи закуп товару і ваш прибуток. Обсяг закупівлі кожного покупця в цьому випадку повинен фіксуватися. Накопичувальна система знижок існує в багатьох роздрібних мережах, фіксацію сум придбаних товарів роблять за допомогою індивідуальних пластикових карт покупця. При досягненні певної суми покупки система розрахунків автоматично сформує новий відсоток знижки.
3
У разі реалізації товарів з відстрочкою платежу використовуйте знижку для прискорення оплати. У клієнта буде вибір: укластися в терміни, обумовлені умовами відстрочки, або оплатити раніше призначеної дати, але за більш вигідними цінами. Розмір знижки Розрахувати індивідуально. Крім прискорення обороту, ви отримаєте гарантію повернення грошових коштів. Цей спосіб застосовуйте у тих клієнтів, хто періодично не вкладається в обумовлені терміни відстрочки платежу. Якщо ви не можете перевести їх на передоплатний спосіб розрахунку по ряду причин, то цей варіант допоможе позбутися від постійних прострочень платежів.
4
Якщо ви реалізуєте сезонний товар, то в кінці кожного періоду проводите розпродаж. Зробіть сезонні знижки, інакше ви ризикуєте «заморозити» оборотні кошти. Аналогічним чином поступають із залишками товарів з попередньої колекції, перед надходженням новинок. В цьому випадку встановіть ціну зі знижкою максимально близькою до суми закупівлі плюс витрата на доставку.
5
У багатьох організаціях, що продають послуги різного роду - салони краси, фітнес центри, прийнята система клубних знижок. Тобто набуваючи клубну карту, клієнт отримує послугу за вигіднішою ціною, а власник клубу набуває постійного клієнта. Якщо ваш рід діяльності дозволяє такий вид знижок, замовте пластикові карти для залучення постійних клієнтів. Їх можете продати за символічну плату або подарувати.
Хочете залучити більше клієнтів, використовуючи знижку ? Не знаєте, як правильно надавати знижку ? Хочете, щоб клієнтів було більше, і щоб підприємство не стало збитковим? Якщо перед вами стоять ці питання, то вам буде цікава ця стаття.
Інструкція
1
Надавайте знижку клієнту не раніше другої покупки. Багато підприємств роблять знижку тільки постійним клієнтам. Покупець повинен купити хоча б раз ваш продукт або послугу за повною вартістю, а вже потім вирішити, чи відповідає ціна заявленому качеству.Когда покупець приходить до вас вдруге, його формально вже можна записати в «постійні» клієнти або хоча б викреслити зі списку « випадкових »покупців. А як вже говорилося вище - постійним клієнтам можна робити знижки. Чим частіше і більше вони роблять покупки, тим вище їм можна надавати знижку .
2
Чи не продавайте товар за ціною нижче, ніж власні витрати. Цілком зрозуміле бажання - продати товар за нижчою ціною, але у великих кількостях, щоб тим самим залучити якомога більше клієнтів. А ви впевнені, що прибравши знижку , зможете втримати хоча б половину з цих клієнтів? Велика кількість клієнтів має приваблювати висока якість та розумна ціна. А знижка - це вже справа преміювання перевірених клієнтів, які і так принесли значний прибуток компанії, і на яких тримається значний оборот продукції.
3
Робіть знижки постійно. Знижки є типовим інструментом маркетингу, проте ними, як і будь-яким іншим інструментом, потрібно вміти користуватися. Знижки повинні бути постійним елементом вашої торгівлі, а не тимчасовим подією. Проте варто враховувати те, що знижки не повинні бути стаціонарними. Робіть знижки на різні товари, у різні проміжки часу. Знижуйте їх, підвищуйте, але постійно міняйте. Робіть високі знижки на невелику групу товарів і вказуйте це в рекламі. Також іноді можна робити замість знижок невеликі подарунки клієнтам, особливо у свята. Головне - прораховуйте, що не проскочили ви точку беззбитковості і не забувайте цінувати своїх клієнтів, адже без них ніякої бізнес просто б не зміг існувати.