Як робити фігури орігамі. Якими бувають орігамі.

Японське мистецтво складання фігурок з паперу, яке називається орігамі, вже давно прижилося і в Росії. Випускається величезна кількість книг, присвячених цій техніці, з'являються спеціалізовані сайти. Але далеко не всі знають, з чого потрібно починати.
Інструкція
1
Запасіться папером для орігамі. Можна купити в магазині набір, а можна зробити листи самостійно. Головне, щоб вони були ідеально квадратними. Можна, наприклад, взяти аркуш А4 і один з куточків підтягнути до протилежної сторони. Складіть квадрат, а зайву смужку паперу відріжте. Майте на увазі, що якщо квадрат буде не ідеально рівним, вся фігурка в цілому може вийти перекошеною і непривабливою.
2
Навчіться читати спеціальні значки, які використовуються на схемах орігамі. Стрілками зазвичай показано напрямок, в якому потрібно скласти заготовку. Простим пунктиром позначена лінія згину. Якщо стрілка йде спочатку в одну сторону, а потім в іншу, значить, заготівлю потрібно зігнути і розігнути, щоб утворилася напрямна лінія. Пунктиром з точок позначені невидимі лінії. Стрілочка, перекреслена лінією, говорить про те, що операцію потрібно виконати кілька разів. Кругова лінія означає, що заготовку потрібно перевернути.
3
Потренируйтесь робити основні складки. Часто інструкції до схем починаються словами «Виконайте складку ...», тому корисно знати, якими бувають складки і як їх делать.Первая складка - «Блін». Щоб її зробити, потрібно всі чотири куточка квадрата зігнути до центру.Складка «Паперовий змій». Зігніть і розігніть квадрат по діагоналі. Два куточка квадрата з'єднайте з отриманою лінією - ви отримаєте фігуру, формою нагадує паперового змея.Складка «Ромб». Виконайте складку «Паперовий змій», а потім інші два куточка зігніть до центру поверх двох другіх.Складка «Квадрат». Зігніть і розігніть квадрат з обох боків уздовж і з обох по діагоналі, а потім складіть так, щоб вийшов як би двошаровий ромб.Складка «Птах». Почніть з базовою складки «Квадрат». Пригніть куточки верхнього шару до центру. Виконайте складку верхнього куточка, щоб намітити лінію. Те ж саме виконайте з іншого боку, а потім складіть фігуру по намічених лініях. Така складка буде базовою при додаванні, наприклад, класичного японського журавлика.
4
А тепер відправляйтеся на спеціалізовані сайти або зверніться до книг, присвяченим орігамі, шукайте схеми, які вам подобаються і починайте творити. Для початку можна скласти яку-небудь просту фігурку, наприклад, човник.