Як зшити дитяче плаття.

  •  Діти ростуть дуже швидко, але завжди хочеться, щоб донька була одягнена красиво і модно. Купівля дитячого одягу майже не відрізняється за ціною від дорослої, а прослужить лише кілька місяців. Прикро. Як же бути, щоб і не витрачати багато грошей на дитячий гардероб, і донька почувалася модницею? Зшийте плаття самі. Це зовсім не складно.
  •  Скачайте з інтернету просту викрійку дитячого сукні. Виглядає така форма, як звичайна маєчка. Роздрукуйте викрійку і перенесіть її на більш щільний папір або картон. Це буде своєрідний шаблон, яким можна користуватися при шиття сукні будь-якої моделі, злегка видозмінюючи його. Зробіть копію викрійки, щоб не зіпсувати шаблон, бо ми будемо моделювати плаття, а від шаблону візьмемо тільки верх.
  •  Відріжте низ від верхньої частини. Місце відрізу вибирайте самі, орієнтуйтеся, що від лінії відрізу починатиметься поділ. Він може починатися від талії, трохи нижче, або від стегон. Ви можете також зробити плаття із завищеною талією. Лінія відрізу повинна бути не пряма, а злегка закруглена. Переведіть отриману викрійку ліфа на тканину. Виріжте і зшийте дві половинки: перед і спинку. Наживите бічні і плечові шви, а потім прошийте їх на машинці.
  •  Обробіть краю пройм і горловини. Можете просто підшити їх або пришити якусь окантовку, наприклад, мережива. Надіньте верх готового сукні на дитину і визначитеся з довжиною подолу. Виріжте шматок тканини для подолу прямокутної форми. Цей шматок повинен бути в два рази більше, ніж ви намерілі, так як під час шиття він складеться навпіл. Залиште ще кілька сантиметрів (3-5 см.) Для обробки подолу. Ширина прямокутника довільна. Чим він буде ширше, тим більше вийде складочок, і тим пишніше буде плаття.
  •  Починайте пришивати поділ до ліфа. Пришивайте одну сторону прямокутника виворітного стороною до ліфа. Потім, коли ви пришиєте іншу частину (при цьому поділ виявиться складний вдвічі), лицьова сторона виявиться зовні. Пришивайте поділ рівномірно, слідкуйте, щоб кількість складок з усіх боків було однаково. Прикрасьте плаття. Можете пришити стрічку на місце з'єднання ліфа і подолу. Плаття готово!