Як вишивати шовковими стрічками. Як зшити хустку шовковими нитками.

Для любителів вишивки шовкові стрічки - це справжня знахідка. Поєднання тканини і стрічок дозволяє створювати дивовижні за своєю барвистості і об'ємності малюнки. При цьому унікальну річ можна зробити досить швидко. Робота зі стрічками не настільки копітка і довготривала, як при традиційному використанні кольорових ниток муліне. Однак для гарного результату вам знадобиться не тільки смак і фантазія, але і володіння необхідними навичками вишивки і відповідний інструментарій.
Вам знадобиться
  • - пяльци;
  • - шовкові стрічки;
  • - голки з довгим вушком;
  • - муліне під колір стрічок;
  • - тасьма;
  • - робоче полотно;
  • - олівець;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Підберіть гарну основу для вишивки шовковими стрічками. Полотно має бути міцним (щоб утримати все стібки) і досить еластичним (щоб стрічка з легкістю проходила крізь його структуру). Зазвичай рукодільниці використовують бавовну, льон і шовк.
2
Ретельно продумайте майбутній малюнок - саме від сполучуваності робочого полотна і шовкових стрічок в чому буде залежати зовнішній вигляд готового виробу.
3
Використовуйте тільки спеціальні голки. Перевірте, наскільки легко вони входять у тканину - не повинно утворитися жодної затяжки. Пропустіть стрічку через вушко - якщо вона легко увійшла і, не скручуючись, заскользіла, то ви підібрали правильний інструмент.
4
Вивчіть інформацію виробника про призначення конкретного виду стрічок і особливості догляду за ними. Може статися, що їх не можна буде прати - в цьому випадку вам доведеться використовувати шовк тільки в декоративних цілях і ретельно мити руки перед роботою.
5
Правильно поєднуйте голки і стрічки за розміром. Так, для стрічок від 7 до 12 мм в ширину призначені голки №№ від 18 до 22. Тонким стрічечках (приблизно 3 мм в ширину) рекомендується підібрати голку №24.
6
Заправте полотно в п'яльці і добре натягніть. Якщо ви використовуєте делікатну основу (таку як шовк або органза), обов'язково обмотайте обручі м'якою тасьмою - це вбереже тканину від заломів.
7
Переведіть олівцем малюнок на полотно і приступайте до вишивки стрічками. Для початку край стрічки обріжте по діагональної лінії і Протягніть в голку. Кінець стрічки подверніте двічі, поки не утвориться невелика подушечка. Проткніть її голкою і (підтримуючи вузол рукою) повністю витягніть стрічку - у вас вийшов початковий плоский вузол.
8
Потренируйтесь в виконанні основних швів, які описуються в посібниках з вишивання шовковими стрічками. Тільки після їх освоєння можна приступати до виконання малюнка. Приміром, квіти можна виконати за допомогою простих прийомів: - прокладете по стрічці зиґзаґоподібну намітку «вперед голку», використовуючи нитку одного тону з стрічкою. Стягніть стрічку і сформуйте з неї кільце, закріпивши його стежками. Одержаний квітка прикріпіть ниткою до полотна; - в центрі квітки виконайте «вузлики»: закріпіть стрічку на вивороті полотна і виведіть її наявності. Розташуйте голку горизонтально і оповте стрічечкою пару раз. Притримуючи витки, проколіть тканину близько першого отвори і виведіть голку на виворіт; - протягнете стрічку наявності і притримайте щоб уникнути скручування. Поверніться на виворіт полотна і акуратно розправте отриману петлю. Потім протягнете з виворітного боку стрічку іншого кольору через середину петлі і зробіть «вузлик» - вийшла «петля з вічком» .- виконайте стібки «вперед голку» на потрібну довжину і виведіть голку з вивороту. Повернувшись на «обличчя» тканини, починайте робити косі стібки, що обвивають намітку. Полотна не торкайтеся; - прокладете по центральній лінії стрічки намітку і затягніть «розу». Зафіксуйте форму стібками і оформите центр квітки «вузликом».
9
Закріпіть шов по закінченні вишивки. Найпростіше це зробити за допомогою дрібних стібків по стрічці з виворітного боку робочого полотна нитками муліне.
Зверніть увагу
Навіть найзручніша голка з подовженим вушком може з часом окислитись і заіржавіти - це зіпсує ніжний шовк. Для роботи з шовковими стрічками рекомендується позолочена голка зі спеціальним покриттям, який оберігає виріб від іржі.
Корисна порада
Спробуйте поєднувати вишивку шовковими стрічками з традиційними муліне (наприклад, в одному малюнку - шви зі стрічок і нитяна гладь або хрестики). Підберіть керівництво з вишивання з готовими схемами та описом необхідних матеріалів.