Як отримати гідрохлорид.

Гидразин гідрохлорид (він же гідразин солянокислий) являє собою безбарвна кристалічна речовина з хімічною формулою N2H4х2HCl. Добре розчинний у воді, розкладається при температурі понад 198 градусів. Яким чином можна отримати гідразин солянокислий?
Вам знадобиться
  • - якась реакційна ємність;
  • - водний розчин гідразину сірчанокислого;
  • - водний розчин барію хлористого;
  • - скляна воронка з паперовим фільтром;
  • - ємність для зливу утворився продукту.
Інструкція
1
Спосіб отримання гідразину гідрохлорид заснований на принципі, згідно з яким хімічна реакція йде до кінця, якщо хоча б один з утворюються продуктів видаляється з реакційної зони (тобто утворюється або газ, або малорастворимое речовина, що випадає в осад).
2
Спочатку напишіть рівняння реакції, яку ви збираєтеся провести. Вона буде виглядати наступним чином: N2H4 * H2SO4 + BaCl2 = BaSO4 + N2H4 * 2HCl.
3
Використовуючи його, підрахуйте, яка кількість гідразин-сульфату і хлористого барію потрібно взяти, щоб прореагував весь гідразин-сульфат. Наприклад, якщо у вас є 5 грам гідразин-сульфату, скільки знадобиться взяти хлористого барію? Враховуючи, що молярна маса гідразин-сульфату дорівнює 130, а хлористого барію - 208, шляхом нескладних підрахунків визначте: 5 * 208/130 = 8 грам.
4
Отже, змішайте в реакційній ємності (в колбі або в лабораторному склянці) такі розчини: 5 грам гідразину сірчанокислого і 8 грам хлористого барію. Негайно ж випаде щільний білий осад сульфату барію (це практично нерозчинний речовина). Відокремте його від розчину за допомогою скляної воронки і паперового фільтра. Отримайте розчин, що містить гідразин гідрохлорид.
5
випарити воду, ви отримаєте кристали гідрохлориду гідразину. Остаточну осушку (якщо це необхідно) утворився продукту можна провести за допомогою вакуум-насоса і воронки Бюхнера.
Зверніть увагу
В ході роботи пам'ятайте, що і сульфат гідразину, і хлористий барій - отруйні речовини! Тому треба дотримуватися всіх необхідних заходів обережності - працюйте в рукавичках, будьте акуратними.
Корисна порада
Гидразин гідрохлорид використовується при виробництві синтетичних миючих засобів, пестицидів, а також в деяких видах органічного синтезу (як відновлюючий агент).