Що таке книга.

Що таке книга? Розмірковуючи формально, це - велика кількість паперових аркушів, на яких завдано текст, що містить яку-небудь інформацію. Ці листи або прошиті, або склеєні, і укладені в обкладинку, тверду, або м'яку. Текст до появи друкарського верстата в 15-му столітті наносився вручну, тому книг було мало і коштували вони дуже дорого.
Інструкція
1
Аж до недавнього часу, книга була головним джерелом інформації, і в цьому полягала її основна цінність. Вона могла бути у вигляді папірусних аркушів з ієрогліфами (стародавній Єгипет), обпалених табличок з глини (Месопотамія), довгих сувоїв, які згортали в трубки (Греція, Рим).
2
Трохи пізніше сторінки книг виготовлялися з пергаменту - особливим способом виробленою тонкої шкіри телят або з берести («Новгородські грамоти»). Обкладинки же книг робили з тонких дощечок, обшитих шкірою. До речі, саме звідси пішов вислів «прочитав від дошки до дошки», сенсу якого деякі люди вже не розуміють. Для знатних замовників обкладинки могли прикрашати золотом або сріблом, а також дорогоцінними каменями, внаслідок чого вартість книги, і без того чимала, ставала просто колосальною.
3
Приблизно з початку 13-го століття стали використовуватися матриці, тобто вирізані з дерева штампи у вигляді тексту для сторінки. За допомогою такого штампа, самочинного фарбою, можна було надрукувати досить багато копій, замість того, щоб переписувати їх вручну. Але це був складний і дорогий спосіб, оскільки доводилося вирізати матрицю для кожної сторінки книги, а дерево від постійного намокання швидко розбухало і тріскалося.
4
Справжній революційний прорив здійснив Йоганн Гутенберг, який в середині 15-го століття винайшов і впровадив верстат зі змінним шрифтом, відлитим з металу. Тепер стало можливим друкувати набагато більше книг, а собівартість цього процесу різко знизилася.
5
Коли ж на зміну пергаменту прийшла бумага і її стали отримувати хімічним шляхом (обробляючи целюлозу), книга стала по-справжньому доступною. Художню та навчальну літературу, всілякі довідники, філософські праці стали випускати величезними тиражами, що внесло неоціненний внесок у науково-технічний прогрес.
6
І той же прогрес останнім часом посприяв тому, що паперова книга стала витіснятися електронної. Адже така ж кількість інформації, яке раніше містилося в десятках томів, тепер можна вмістити в одному невеликому і легкому пристрої. Вже нікого не дивують твердження, що паперові книги доживають свій вік і скоро стануть таким же анахронізмом, як гусяче пір'я і гасові лампи. Звичайно, прогрес не зупинити, і хід історії не повернути. Але все-таки дуже шкода, якщо це сумне пророцтво виповниться!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m7zkZewcWaU