Як визначити тональність. Як дізнатися в якій тональності грає мелодія.

Кожне музичний твір має тональність. Музиканти, які мають абсолютний слухом, здатні легко визначити її. Іншим людям дізнатися тональність композиції дещо складніше, але теж цілком можливо.
Вам знадобиться
  • Ноти музичного твору (не обов'язково), музичний інструмент (не обов'язково).
Інструкція
1
Якщо у вас є ноти цікавить вас твори, дотримуйтесь простому алгоритму. Для початку, визначте кількість ключових знаків (дієзи або бемолі у ключа). Знайдіть останній ключовий знак.
2
Якщо тональність Діезние, додайте півтону до ноті з останнім ключовим дієз, і відніміть тон з неї ж. У першому випадку ви отримаєте мажорну тональність, відповідну даному числу діезів, у другому - мінорну. Наприклад, якщо у ключа ви бачите фа дієз і до дієз, то, додавши до до дієз півтону, ви отримаєте назва мажорній тональності - ре мажор. Вирахувавши з до дієз тон, отримаєте назву мінорній - сі мінор.
3
Якщо тональність бемольні, додайте два тону до ноті з останнім ключовим бемоль і відніміть з неї ж два з половиною тони. У першому випадку ви отримаєте мінорну тональність, відповідну даному числу бемолів, у другому - мажорну. Наприклад, якщо у ключа стоять сі бемоль і мі бемоль, то, додавши до мі бемоль два тони, отримаємо тональність соль мінор, а віднявши два з половиною тони - тональність сі бемоль мажор.
4
В тому випадку, якщо знаків при ключі ні, ви маєте справу або з до мажором, або з ля мінором.
5
Якщо по слуху не виходить визначити, мінорна тональність або мажорна, знайдіть останню ноту в творі. Найчастіше, вона і буде відповідати назві тональності.
6
Якщо нот твори у вас немає, спробуйте знайти на слух саму стійку ноту в ньому. Найчастіше, на ній композиція буде закінчуватися. Зіграйте мажорний і мінорний акорд, відповідний цій ноті. Ваш слух підкаже вам, який з них добре лягає в тональність, а який - ні. Отриманий акорд і відповідатиме назві шуканої тональності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YH2lSqJePwo
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що в деяких творах тональність може змінюватися. В цьому випадку потрібно їй визначати окремо для кожної частини.