Як в'язати на машині коси.

При певному рівні володіння в'язальної машиною можна створювати ексклюзивні вироби. Машинний трикотаж відрізняється особливо щільною структурою, гладкістю полотна і чіткістю ліній деталей крою. Однак недосвідчена в'язальниця може зіткнутися з деякими труднощами у виконанні візерунків. Наприклад, при в'язанні кіс необхідно переставляти петлі з місця на місце. Спеціальної функції такого роду машинка не має, тому потрібно освоїти деякі способи рельєфних палітурок.
Вам знадобиться
  • - викидних нитка;
  • - робоча нитка;
  • - в'язальний машинка;
  • - 1-2 Деккера.
Інструкція
1
Довяжіте допоміжної (викидною) ниткою полотно до початку коси і включіть режим часткового в'язання. Цей прийом дозволить вам приводити частина голок в неробочий стан, потім знову в робочий, і надвязивать потрібну ділянку полотна.
2
Вставте робочу пряжу (м'яку, але досить товсту) і виконайте першу половину косички. Після цього необхідно встановити голки в переднє неробочий стан (в посібниках з машинної в'язки воно позначається як ПНП). Виняток становитимуть 12 робочих голок з лівого краю.
3
Виконайте 12 рядів (каретка розташована ліворуч) і введіть в роботу ще 6 голок. Ряд слід провязать вправо. Тепер у вашій роботі бере участь вже 18 голок.
4
Приберіть з роботи 6 крайніх зліва голок (каретка розташована праворуч) і пров'яжіть наступні 11 рядів.
5
Коли ви довяжіте полотно до завершальних 12 голок, потрібно зробити 12 рядів і відключити режим часткового в'язання. Обов'язково виконайте дві пари сглаживающих рядів.
6
Продовжуйте в'язати на машині другу частину косички за зразком, але при цьому дійте в зворотному порядку: - всі голки виставляються в ПНП (тепер винятком є 12 петель з правого краю, каретка розташована праворуч); - пров'язується 12 рядів; - в роботу входять 6 голок з лівого боку (каретка - праворуч), потім пров'язується ряд; - 6 голок з правого боку виводяться з робочого положення (каретка ліворуч), пров'язується 11 рядів.
7
Продовжуйте в'язати на машині коси за зразком. Не забувайте після вив'язування рельєфу робити дві пари сглаживающих рядів на всіх голках. Закінчуйте роботу допоміжної ниткою, нею ж закрийте останній ряд.
8
Зв'язати косу на машинці можна також за допомогою спеціального інструменту - Деккера, який дозволяє переміщати петлі в потрібній послідовності. Спробуйте спочатку надати петлям додаткову довжину за допомогою скинутих накидов.
9
Потренуйтеся на зразку з десятка петель (2 виворітні, 6 лицьових і ще 2 виворітні). Розрахуйте місце палітурки коси і висуньте додаткові голки.
10
Пров'яжіть на висунутих голках накиди і засуньте їх - петельки витягнутися. За допомогою двох Деккер перехлестних петлі косички і перенесіть їх на голки.
Зверніть увагу
Від встановленої щільності в'язання буде залежати, яка структура коси у вас вийде. Більш чіткий рельєфний візерунок вийде при тугому в'язанні, а більш обтічний і м'який - на пухкому, неплотном полотні.
Корисна порада
При в'язанні кіс на машинці не варто ускладнювати собі завдання, особливо при невеликому навичці роботи. Рекомендується робити невеликі палітурки петель - 1х1 і 2х2, якщо поряд знаходиться таке ж число вільних голок. У цьому випадку буде достатньо одного Деккера. Спочатку перетягніть на вільні голки другу групу петель; перша група розташовується на робочих голках; друга група переходить з вільних голок на робочі; нарешті, вільні голки ховаються в заднє неробочий стан (прийняте позначення - ЗНП).