Як в'язати візерунок "плетінка".

В'язані вироби з сетямі- «плетінками» надзвичайно декоративні. В основі цих хитромудрих рельєфів часто лежать перехлести («палітурки») петель, які в процесі роботи міняються місцями. Окремий елемент візерунка - це традиційні жгутікі- «косички». Щоб навчитися правильно в'язати візерунок «плетінка», необхідно потренуватися на невеликому зразку. Якщо ви навчитеся вправно перекладати відкриті петлі на допоміжну спицю і швидко «плести коси» на полотні, то можна приступати до виконання більш кропіткої роботи.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - допоміжна спиця;
  • - пряжа;
  • - робочий зошит і олівець.
Інструкція
1
Приступайте до вив'язування рельєфу на лицьовій стороні виробу. Перший ряд починайте з 3 виворітних і 4 лицьових петель. Далі слід послідовно чергувати по дві пари виворітних і лицьових, поки не залишаться останні 3 петлі. Їх виконайте виворітними.
2
У другому ряду зробіть 3 лицьові петлі і 4 виворітні, навіщо чергуйте дві пари лицьових з такою ж кількістю виворітних. Завершіть ряд трьома лицьовими петлями.
3
вивяжіте на початку третього ряду 3 виворітні петлі. Потім необхідно відкласти дві пари петель на допоміжну спицю за в'язанням, а наступні в робочому ряду 4 петлі провязать як лицьові. Введіть в роботу відкладені петлі і виконайте їх також лицьовими - у вас вийшло переплетення першої косички.
4
Повторюйте впродовж третього ряду наступні чергування: 4 виворітні петлі, перехлест петель для коси і так далі, поки не закінчите ряд трьома виворітними петлями.
5
В'яжіть 3 наступні ряди по готовим зразкам: четвертий - як другий, а п'ятий, шостий, сьомий і восьмий - відповідно в'язання рядів з першого по четвертий.
6
В'язати плетений візерунок в дев'ятому ряду починайте з одного виворітного петлі, після якої йдуть два різних переплетення: - перша: пара петель відкладається на допоміжну спицю за робочим полотном, а наступні лицьові пров'язуються; відкладені петлі робляться виворітними; - друге: відкладаються 2 петлі перед роботою, а подальша в ряду пара петель вив'язується виворітними; відкладені петлі виконуються як ліцевие.После послідовного чергування першого і другого елементів візерунка ряд закінчується, як і починався - з одного виворітного.
7
Починайте десятий ряд «плетінки». Спочатку зв'яжіть лицьову, 2 виворітні і 4 лицьові. Далі - повтори: 4 виворітні і 4 лицьові; ряд завершується парою виворітних і однієї лицьової.
8
В одинадцятому ряду знову доведеться робити переплетення. Спочатку зробіть виворітну, пару лицьових і ще дві пари виворітних петель, потім візьміть допоміжну спицю.
9
Нанизати на неї 2 петлі і розташуйте їх перед роботою. Далі пров'язується лицьовими наступна пара петель, потім - пара, відкладена для коси. Після виконання перехлеста зробіть 4 виворітні і повторюйте візерунок за зразком. В кінці ряду слідують 2 лицьові і виворітна.
10
Пров'яжіть дванадцятий ряд в'язаній «плетінки» аналогічно першому, після чого приступайте до виконання більш складного - тринадцятого - ряду. Тут після початкової виворітного петлі слід відкласти непровязаннимі 2 петлі перед роботою; перехлестнуть косу; залишити іншу непровязанную пару петель за роботою і знову переставити петлі місцями.
11
У висновку в'язання «плетінки» уважно огляньте недов'язаний візерунок. Для зручності пронумеруйте ряди і зробіть відповідні записи в робочій зошиті. Ряди №№14 і 15 слід виконати як №№2 і 3, а останній - шістнадцятий - ряд повністю повторить ваші дії у другому ряду. Після закінчення ряду №16 перша рельєфна смуга узору буде сформована.
Корисна порада
Число петель, набраних для в'язання «плетінки», обов'язково має ділитися на 8 (плюс додатковий десяток петель).