Як виявити грип.

Грип - гостре контагіозне захворювання, яке відрізняється різким токсикозом і помірними катаральними явищами, при яких найбільш інтенсивно уражаються трахеї і великі бронхи. Відрізнити грип від інших вірусних інфекцій (ГРВІ) практично неможливо, т.к. їх клінічна симптоматика має безліч схожих рис.
Інструкція
1
Пік поширення вірусу зазвичай припадає на осінньо-зимовий сезон. Інкубаційний період частіше триває 1-2 дні, проте нерідко може становити 5-8 доби. Після цього починають проявлятися гострі клінічні ознаки заболеванія.Тяжесть хвороби може залежати від багатьох факторів: загального стану здоров'я, віку і від того, чи мав хворий контакт з подібним вірусом раніше. Залежно від цих показників розвивається одна з чотирьох форм грипу: легка, среднетяжелой, важка або гіпертоксіческая. Кожна з них має свою клінічну картіну.Прі легкого ступеня тяжкості захворювання ви можете спостерігати підвищення температури до 38,5-39 градусів, слабкість, головний біль і озноб.
2
У разі середнього ступеня тяжкості грипу температура тіла може підвищуватися до 39,5 градусів. До симптомів подібної форми також відносять: рясне потовиділення, слабкість, болі в м'язах і суглобах, головний біль і світлобоязнь. Спостерігається гіперемія кон'юнктиви, задньої стінки глотки і м'якого піднебіння. Нерідко проявляється сухий болючий кашель, болі за грудиною, риніт, сухість слизової оболонки носа і глотки. Уражаються гортань і трахея.
3
При важкій формі хвороби температура може досягати 40-40,5 градусів. Також відзначаються судоми, запаморочення, блювота і поява галюцинацій. В доповненні до ознак грипу середньої тяжкості спостерігаються судинні розлади (носові кровотечі, точкові геморагії на м'якому небі).
4
Якщо грип переходить в гіпертоксичну форму, крім симптомів, характерних для тяжкого ступеня хвороби, розвивається геморагічний синдром. При цьому підвищується проникність і кровоточивість слизових оболонок. Можливий набряк легенів, який часто закінчується геморагічної пневмонією, і набряк мозку у окремих хворих. Гіпертоксіческая ступінь характерна тільки для грипу. При ній нерідко з'являється небезпека летального результату.
Зверніть увагу
У разі виявлення типових ознак грипу (підвищення температури, ознобу, запаморочень, слабкості, болю в м'язах або головного болю) не робіть спроб до самолікування. Зверніться до лікаря. Як бачите, наслідки запущеної хвороби можуть бути досить жалюгідними.