Як в'язати спицями подвійну гумку. Подвійна гумка спицями.

Подвійна гумка в в'язанні виконує важливу роль - стискає виріб в тих місцях, де це необхідно. Ідеально підходить для манжет і поясних стрічок. А головне, що в'язати її дуже просто.
Вам знадобиться
  • Спиці необхідного розміру, шерсть для в'язання, опис в'язання.
Інструкція
1
Подвійна гумка "зіщулюється" набагато сильніше, ніж проста ("одинарна"). Для початку на спиці набираємо необхідну кількість петель. Але важливо пам'ятати, що для коректного в'язання подвійної гумки, потрібно набирати парна кількість петель. І це з урахуванням обох кромок петель.
2
Далі пров'язуємо перший ряд за схемою: 2 лицьові петлі, потім 2 виворітні. І так до кінця ряду.
3
Перевертаємо виріб. І продовжуємо по тій же схемі: 2 лицьові, 2 виворітні. Уже на 4 або 5-му ряду ви побачите вийшла у вас подвійну гумку.
4
В'яжете таким чином стільки рядів, скільки вам потрібно за описом. Далі дієте за схемою і міняєте малюнок. Але рукава або низ вашого майбутнього плаття або кофти вже готові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FcOjXiYN6fY
Корисна порада
Уважно вважайте кількість петель, інакше гумка у вас "з'їде"
Найрізноманітніші в'язані вироби або ж їх складові частини припускають наявність гумки - манжети, планки поличок, горловина або пройма, а також краї капюшона. Дуже красиво і акуратно виглядає порожниста або подвійна гумка, яку зручно використовувати ще і в якості куліскі для шнурів.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Для того щоб виконати подвійну гумку , необхідно враховувати, що і набір петель має бути в два рази більше, ніж передбачається за розрахунками малюнка. Перш, ніж в'язати її на основному виробі, обов'язково поекспериментуйте на невеликому зразку, так як вив'язування цього малюнка вимагає деяких навичок.
2
Наберіть на спиці 20 петель, що в 2 рази більше, ніж необхідно при розрахунку. Однак на готовому виробі видно буде малюнок тільки з 10 петель, причому, як з лицьового, так і з виворітного боку. Дуже важливо правильно провязать перші 2 ряди, після чого продовжувати роботу буде набагато легше по малюнку.
3
Перший ряд в'яжіть за схемою: * 1 петля лицьова, 1 петля неможливо пров'язується, а знімається на спицю *. Слідкуйте, щоб робоча нитка обов'язково знаходилася в проміжку між лицьовою і знятої петлею. В іншому випадку може відбутися порушення малюнка. Другий ряд продовжуйте працювати за цією ж схемою. Тепер зняту в попередньому ряду петлю пров'яжіть лицьовій, а раніше Провязав зніміть на спицю. Виконайте до 10 рядів, в результаті чого вийде зразок з подвійною резинкою.
4
Щоб після основного малюнка продовжити роботу подвійний гумкою (не має значення - потрібно вставити її в середину або закінчити край), подвійте кількість петель. Для цього додатково наберіть відсутні петлі. Зробити це допустимо двома способами - витягуванням через кожну одну Провязав петлю нової, або за допомогою накидов.
5
Продовжуйте роботу вищевказаним способом. Після вив'язування порожнистої гумки заданої ширини передостанній ряд пров'яжіть лицьовими петлями по 2 разом, що дасть зменшення їх кількості. Закрийте петлі останнього ряду. Якщо подвійна гумка знаходиться в області пояса, то немає необхідності закривати петлі. Після того, як пров'яжете заключний ряд по 2 петлі разом і виведете малюнок на початкове кількість петель - продовжуйте працювати за заданим візерунку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TLDB8iXQkHg
Корисна порада
Для в'язання гумки бажано використовувати спиці меншого розміру в порівнянні з основним малюнком.