Як виміряти жири в організмі.

З віком композиція тіла змінюється, м'язова тканина поступово заміщується жировою. Надмірна ж вагу, як давно відомо, є однією з головних причин розвитку серцево-судинних та інших захворювань. Тому стежити за вмістом жиру в організмі потрібно не тільки з метою естетичного задоволення, але і для профілактики багатьох недуг. Звичайні ваги і росто-вагові таблиці тут не є досягненням. Дуже часто маса тіла збільшується не за рахунок шкідливого жиру, а за рахунок корисних м'язів.
Інструкція
1
Для жінок оптимальним відсотком вмісту жиру в організмі вважається показник 15-20 відсотків від загальної маси тіла. Таке його кількість життєво необхідно для нормального функціонування організма.Для виміру питомої ваги жиру в ньому можна використовувати різні методи. Багато подібні процедури проводяться в спортивно-оздоровчих центрах і фітнес-клубах. Одним з них тут є вимірювання товщини шкірної складки. Робота здійснюється за допомогою спеціального інструменту - каліпера, що зовні нагадує відомий штангельциркулем. При цьому захоплюються шкірні складки в області живота, грудей, стегон і верхньої частини спини. Далі за спеціальними формулами вираховується відсоток вмісту жиру в організмі. Проведення подібних вимірів краще довірити фахівцеві. Самостійно можна захопити шкірну складку на плечі, трохи вище пахвової западини. Потім, не розводячи при цьому пальці, випустити її і виміряти отримало відстань між пальцями лінійкою. Якщо воно перевищує 2,5 см, це говорить про надмірну масової частки жиру.
2
Звичайно, подібний метод по точності багато в чому поступається новітніми високих технологій, наприклад, комп'ютерної томографії. Така процедура досить складна і коштує дуже дорого. Однак по надійності оцінки з нею не може зрівнятися жоден інший спосіб. Комп'ютерний томограф дає чітке візуальне зображення всіх тканин в тілі людини (жирових і не жирових).
3
Виміряти процентний вміст жиру в організмі можна за допомогою ультразвуку. Дослідження проводиться на спеціальній апаратурі в кабінетах УЗД. Ультразвукові хвилі при цьому проникають глибоко під шкіру і визначають на вимірювальній шкалі товщину жирового прошарку. Потім підраховується сумарна частка жиру в теле.Однако багато фахівців не вважають подібний метод максимально точним. Вони стверджують, що жирові тканини мають різну щільність, нерідко досить близьку до щільності м'язової тканини. А прилад, який проводить вимірювання, не здатний вловити таку різницю і часто приймає перше за друге, і навпаки.
4
Спосіб вимірювання біоелектричного опору. По тілу пропускається слабкий електричний струм. Він подається через електроди, які закріплені на руках і ногах. М'язові тканини, на відміну від жирових, не проводять струм. У підсумку, чим швидше він проходить по всьому тілу, тим менше в організмі жиру. Отримані результати заносять у спеціальні формули, враховуючи також зростання, стать і вік, і обчислюють відсоток жиру в загальній масі тела.В даний час з'явилися досить прості і зручні пристрої, що зовні нагадують звичайні підлогові ваги, які використовують метод біоелектричного опору. Ви стаєте на платформу і через мить отримуєте докладний звіт про вміст у організмі жиру і м'язів. Недоліком даного способу є те, що струм легко проходить через кінцівки, проте «грузне» в глибині самого тіла. Тому не виключені похибки у визначенні частки жиру в області тулуба.
5
Метод зважування у воді. При цьому ви сідаєте в крісло, яке підвішене до ваг, і видихаєте. Вас занурюють у воду приблизно на 10 секунд. У цей час дихати не можна. Процедуру повторюють кілька разів. За трьома максимальним значенням ваги виводиться середній результат. Після цього вираховується відсоток жиру в організмі, застосовуючи для цього складні формули.Подобний трудомісткий процес, однак, не відрізняється високою точністю при зважуванні жінок, тому щільності м'язових і кісткових тканин у них значно відрізняються один від одного. У одних кістки щільніші, в інших - пухкі.
6
Якщо у вас немає шансу скористатися жодним з перерахованих вище способів, застосуйте іншими методи, менш хитромудрі і складні. Першим з них є оцінка співвідношення талії і стегна. Виміряйте обхват талії на рівні трохи вище пупка і в найширшому місці стегон. Ноги при цьому повинні бути нарізно, живіт не втягнутий. Ви повинні перебувати в розслабленому стані. Потім розмір талії розділіть на розмір стегон. В ідеалі їх приватне не повинен перевищувати 0,8.
7
Розрахунок за формулою Келі. Розділіть свою вагу (кг) на зріст у квадраті (кг). Одержаний результат являє собою процентний вміст жиру. Проте подібний метод володіє достатньою точністю, в основному, для звичайних людей і осіб, які ведуть малорухливий спосіб життя. Для людей, що займаються спортом, він не підходить, тому вага при цьому може збільшуватися за рахунок росту м'язів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IoldEO-pHAQ