Як використовувати касовий апарат.

За російським законодавством майже всі організації, що займаються продажами або іншою формою прийому грошей у населення, повинні мати касові апарати. При цьому важливо їх правильне використання, за яким стежать різні державні контролюючі органи.
Вам знадобиться
  • - касовий апарат;
  • - паспорт каси;
  • - договір на технічне обслуговування.
Інструкція
1
Уточніть, чи відповідає касовий апарат, використовуваний у вашій організації, нормам закону. Модель касового апарату повинна входити в спеціальний державний реєстр, з яким можна ознайомитися в податковому органі. Також каса не повинна використовуватися більше семи років - це вважається максимальним терміном експлуатації, після цього апарат потрібно замінити. Устройтво для розрахунків також має бути повністю справно.
2
Перед початком використання зареєструйте ваш касовий апарат в місцевому відділенні Федеральної податкової служби за місцем знаходження організації. Візьміть з собою технічний паспорт касового апарату, а також договір на його технічне обслуговування, який потрібно укласти з компанією-виробником або іншою організацією. На місці напишіть заяву на реєстрацію контрольно-касової техніки (ККТ). Протягом п'яти днів вашу заяву буде розглянуто. Після цього прийдіть в ФНС ще раз і отримаєте спеціальну реєстраційну картку, яка буде підтвердженням законності використання вашого касового апарату.
3
Під час використання каси при розрахунках виконуйте всі норми законодавства. Каса повинна бути опломбовані в місці доступу до електронної складової для того, щоб не можна було змінювати дані в пам'яті апарату.
4
Регулярно перевіряйте, чи відповідає сума грошей у касі її електронним показниками. Це зазвичай робиться під час інкасації, а також передачі касового апарату іншого співробітника. Також при розрахунках клієнтів за допомогою банківської карти врахуйте, що касирові необхідно зберігати чеки з підписами платників.
5
При використанні каси стежте за тим, що клієнту завжди видавався чек. Відмова від надання цього фіскального документа - це порушення закону, яке може спричинити за собою різні штрафи від контролюючих органів.